Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávky na ÚP

Dobrý den, chci se zeptat. V roce 2013 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou z dcerkou na 3 roky. Přesněji dnes mi to končilo a já se nahlásila na úřad práce. Ovšem nastal problém z mým předchozím zaměstanvatelem, který zkrachoval a já musela z paní která jim externě dělala účetniství řeršit výpověď. Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou, ale jelikož se nedá z nikým z vedením spojit, tak musíme spolu nějakou dojodu vymyslet. Chci jen vědět jestli to má nějaký dopad na výši podpory v nezaměstanosti a kolik bych mohla dostávat. Na rodičovské jsem dostávala 7000,- teď se bojím že sotanu tak akorát 3000,-. Ještě k tomu nám vyvstal problém v tom, že jsem nejspíš znovu těhotná a nevím jak pokračovat dál. Klidně bych šla někam pracovat, ale vím že to nebude na dlouho. A nevím jestli pak je lepší zůstat na ÚP nebo jít na nemocenskou. Je mi jasné, že na nemocenské nic moc nedostanu. Prosím poraďte co mám dělat dál. Na úřadu jsem to s nima moc probírat nechtěla, jelikož jsem se bála, že mi nebudou chtít dát už vůbec nic.
Děkuji za odpověď

Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou, ale jelikož se nedá z nikým z vedením spojit, tak musíme spolu nějakou dojodu vymyslet.

A ta paní má nějaké pověření za tu zaniklou firmu vymýšlet a hlavně uzavírat nějaké dohody a smlouvy?Spíš Vás chce přesvědčit nebo Vám rovnou podstrčit papír,že sama dáváte výpověď firmě.To by pak nemusel být ničí souhlas,ona by to jen převzala.Ale nebyl by nárok ani na odstupné.Hlavně tam nic neslibujte a nepodepisujte a veškeré návrhy chtějte písemně a pak s nimi zajděte za nějakým právníkem.

Přesně, tady je úplně evidentní, že využívají neznalosti a chtějí ji podstrčit dohodu o ukončení pracovní poměru, aby jí nemuseli vyplatit.

Pokud vám nedají do ruky výpověď z důvodu zrušení místa a odstupné, šup s tím k soudu. Dostanete ještě navíc penále dokud vás nevyplatí.