Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení kontaktů s třetí stranou

Dobrý den, chtěl bych vědět, jak je to s právem ke sdílení soukromých telefonních čísel s třetí stranou bez souhlasu majitele?
Stala se ta věc, že má bývalá střední škola (ze které jsem již 6 let) zřejmě předala databázi telefonních čísel svých současných i minulých studentů k reklamním účelům. Konkrétně jako volební podporu pro svého současného pedagoga, který kandidoval do krajských voleb. Přišla mi tedy SMS zpráva, abych podpořil pana X Y v krajských volbách...
Přijde mi to, tak trochu protiprávní, jelikož jsem nikdy nepodepsal smlouvu, ve které by stálo, že škola bude sdílet mé soukromé údaje s třetí stranou.
Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Pravděpodobně předala, ptal jsem se i bývalých spolužáků a taky jim přišla ta samá SMS zpráva. Je uvedeno klasické telefonní číslo a na konci zprávy byl podepsaný server poslatsms.cz . Kopii podepisované smlouvy, při nástupu na studia mám doma a nic o sdílení kontaktů se tu nepíše.