Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pracovni smlouva

Dobry den, mam dotaz mam smlouvu na HPP.Zamestnavatel pise ze zamestnanec bude pobirat pevnou hrubou mzdu ve vysi 13000kc za mesic.Zamestnanec akceptuje pracovni dobu,ktera je nerovnomerne rozvrzena na jednotlive tydny.Od 1.10 do 15.10 mam odpracovano 25 hodin.Zamestnavatel rika ze neni prace abych chodila do zamestnani(pracuji pomocna kucharka na hotelu).Chtela bych se zeptat jestli mam narok na doplaceni mzdy jelikoz nebudu mit zadne hodiny.Dekuji Janaa

Předpokládám, že zkratkou HPP míníte pracovní smlouvu
sjednanou na plný nebo částečný úvazek.

Zaměstnavatel je povinen přidělovat zaměstnanci sjednaný druh práce
ve sjednaném rozsahu. Máte-li sjednán plný úvazek, měl by Vám
zaměstnavatel přidělovat práci ve výši plného pracovního úvazku.

Nemá-li zaměstnavatel pro zaměstnance práci ve výši sjednaného úvazku,
jde o překážku na straně zaměstnavatele, za niž zaměstnanci náleží náhrada
mzdy ve výši průměrného (pravděpodobného) výdělku.