Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dan z nabyti nemovitosti - exekuce

Tak jsem tu zase s dotazem. Poradi mi prosim nekdo s dani nabyti nemovitosti? Nemovitost jsem vydrazil elektronicky za cenu 1090tis a na katastr byla na mne zapsana 10.8.2016. Urednik na financnim urade po me chce necelych 45tis. Jde udelat nejaka podobna klicka, jako je tady v clanku, nebo se me to netyka a musim platit?!

http://bydleni.idnes.cz/dan-z-nabyti-nemovitosti-k oupe-nemovitosti-fzj-/dum_osobnosti.aspx?c=A161012 _160907_dum_osobnosti_web

Dekuji moc

Rozhodným okamžikem, kdo je poplatníkem daně, je datum podání návrhu na vklad vlastnického práva na katastr nemovitostí. Pokud tedy podepíšete kupní smlouvu a zároveň i podáte návrh na vklad vlastnického práva na katastr nemovitostí před datem 1. 11. 2016, je poplatníkem nadále prodávající.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/dan-z-nabyti-nemovitosti-k oupe-nemovitosti-fzj-/dum_osobnosti.aspx?c=A161012 _160907_dum_osobnosti_web

Otazka je aku dan chce po tebe zaplatit danovy urad. Podla clanku by totizto nemalo ist o dan z nadobnutia nehnutelnosti.

stehovaliu jsme se pred dvema lety, zmena v zakoniku POKUD SE NEPLETU :) probehne az od 1. listopadu 2016..

tehdy to bylo takto:

za dan z nabyti nemovitosti (drive z prevodu nemovitosti) je zodpovedny KUPUJICI (dostane penize, at plati dan), ale PRODAVAJICI ruci za to, ze to kupujici zaplati.. tzn. ze pokud se kupujici zdraha ji zaplatit, je povinnen ji zaplatit prodavajici a na kupujicim ji nasledne vymahat soudni cestou..

tehdy jsem prodaval byt a kupoval dum.. za prodej bytu jsem zaplatil dan ja (byl jsem prodavajici), za koupi domu platila dan puvodni majitelka.. oboji placeni dane jsme meli osetrene v kupni smlouve vetickou:

"prodavaji se s kupujicim dohodli na tom, ze dan z nabyti nemovitosti uhradi kupujici"

jinak, danove priznani je potreba dat do konce 3. mesice nasledujiciho po mesici, kdy byl proveden vklad na katastr, ve Vasem pripade (pokud dobre pocitam :) k 30. listopadu 2016.. pokud nepocitam spravne, tak je to 31. rijna..

doporucuji neodkladat, naskakuje tam penale za kazdy den a neni zrovna male..

hodne zdaru :)

Tak se omlouvam, za opozdenou reakci, ale resil jsem dalsich 358milionu veci. Mam blede zeleny formular "priznani k dani z nabyti nemovitych veci". Vzhledem tomu, ze je to tak nesmyslna dan, ktera nema vubec ucel v nicem (prosim o vyvedeni z omylu), tak to nebudu resit a zaplatim to (holt drevena okna vymenim pozdeji).
Po tydnu reseni hypoteky, kdy odhadce nevyfotil wc, ktere banka chtela videt, uz se v tomto state nedivim nicemu...rezignoval jsem...