Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuznanie zavady pri reklamacii

Dobrý deň, prosím vás potreboval by som radu ohľadom reklamácie. Reklamoval som trojmesačný notebook v Acer servise dva krát v priebehu troch mesiacov na tú istú závadu - uvoľnené a vŕzgajúce klávesy. Prvý krát mi závadu uznali a reklamáciu vybavili. Pri druhej reklamácii toho istého problému, neuznali reklamáciu z dôvodu, že nejde o závadu a je to dané vlasnosťami konštrukcie zariadenia. Notebook stál 800€ a takýto problém by sa nemal vyskytovať. Ďakujem za všetky rady.

předpokládám, že takhle rychlé a jednostranné vypořádání reklamace přátelé v SR v zákoně nemají. u nás v ČR lze odstoupit od smlouvy do 14 dnů po jejím uzavření "na dálku" a po třetí úspěšné reklamaci. Jinak jestli chodit s reklamací do obchodu nebo autor.servisu, tak z pohledu OZ to je jedno, výstup z reklamace může být v obou případech stejná, ale nemusí např. přes obchod to projde víc rukama a je šance, že to někdo v tom řetězu lidí posere a reklamovanou věc poškodí, pak je třeba být na samém začátku připravený na takovou eventualitu a mít dokonalý předávací reklamační protokol k věci. :-) . Já bych se řídil peněženkou, kde mě bude stát cesta nejméně včetně stráveného času .

to si on zrejme odvodil z toho čo si napísal,že pokial je to autorizovaný servis,tak sa na neho vzťahujú rovnaké podmienky,ako keby to bolo reklamované v obchode......v podstate ano,autorizovaný servis môže vydať potvrdenie,že výrobok má neopravitelnú závadu a s takýmto potvrdením zákazník navštívi predajcu a dostane buď výrobok nový alebo odstúpi od kúpnej zmluvy,tu vzniká ovšem jeden problém,autorizovaný servis aceru nemusí byť zmluvným partnerom nejakého konkrétneho predajcu a nieje povinný akceptovať obchodné/sevisné/reklamačné a záručné podmienky konkrétneho predajcu,ktorý nieje jeho zmluvným partnerom......