Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuznanie zavady pri reklamacii

Dobrý deň, prosím vás potreboval by som radu ohľadom reklamácie. Reklamoval som trojmesačný notebook v Acer servise dva krát v priebehu troch mesiacov na tú istú závadu - uvoľnené a vŕzgajúce klávesy. Prvý krát mi závadu uznali a reklamáciu vybavili. Pri druhej reklamácii toho istého problému, neuznali reklamáciu z dôvodu, že nejde o závadu a je to dané vlasnosťami konštrukcie zariadenia. Notebook stál 800€ a takýto problém by sa nemal vyskytovať. Ďakujem za všetky rady.

doporucuje, protoze se s tim nechcou srat? :)

kde jste si to koupil, tam se reklamuje.. a ten prodejce vam do 30 dni musi reklamaci vyridit, at uz kladne nebo zaporne..

to ze to alza preposila dale a on dale a on dale a vysledny subjekt, ktery se pak reklamaci zabyva, ma na praci 5 dni, neni vubec vas problem.. :)

a pokud je reklamace kladna, nezapomente si vyuctovat naklady vznikle s reklamaci :)

Je v návodu napsáno, že klávesy se mohou uvolňovat a vrzat? Není? Zanést obchodníkovi, ať to nechá opravit, vyměnit nebo vrátit peníze. U nás s tím Alza nemá problém. Když to přijde opravené, tak hned v obchodě vyzkoušet. Zase nefunguje? Okamžitě reklamovat.

předpokládám, že takhle rychlé a jednostranné vypořádání reklamace přátelé v SR v zákoně nemají. u nás v ČR lze odstoupit od smlouvy do 14 dnů po jejím uzavření "na dálku" a po třetí úspěšné reklamaci. Jinak jestli chodit s reklamací do obchodu nebo autor.servisu, tak z pohledu OZ to je jedno, výstup z reklamace může být v obou případech stejná, ale nemusí např. přes obchod to projde víc rukama a je šance, že to někdo v tom řetězu lidí posere a reklamovanou věc poškodí, pak je třeba být na samém začátku připravený na takovou eventualitu a mít dokonalý předávací reklamační protokol k věci. :-) . Já bych se řídil peněženkou, kde mě bude stát cesta nejméně včetně stráveného času .

Hlavně by to měl být servis,který je smluvní. Někdy ani nevíš adresy těchto servisů. Není jedno do kterého to pošleš/odneseš. Já bych nic neriskoval a obdaroval vadným zařízením prodejce. Je to jeho povinnost a tvůj klid a jistota. Žádné desítky telefonů ze servisu nemusíš řešit.

to si on zrejme odvodil z toho čo si napísal,že pokial je to autorizovaný servis,tak sa na neho vzťahujú rovnaké podmienky,ako keby to bolo reklamované v obchode......v podstate ano,autorizovaný servis môže vydať potvrdenie,že výrobok má neopravitelnú závadu a s takýmto potvrdením zákazník navštívi predajcu a dostane buď výrobok nový alebo odstúpi od kúpnej zmluvy,tu vzniká ovšem jeden problém,autorizovaný servis aceru nemusí byť zmluvným partnerom nejakého konkrétneho predajcu a nieje povinný akceptovať obchodné/sevisné/reklamačné a záručné podmienky konkrétneho predajcu,ktorý nieje jeho zmluvným partnerom......

kozakl má pravdu,když to dáš do servisu,ten to buď opraví nebo ne,ale určitě nevymění za jiný kus ani nevrátí peníze.Takže pak stejně řešíš s prodejcem,ten bude chtít nějaké potvrzení ze servisu,bude se dohadovat o lhůtách,odkdy dokdy to bylo 30 dnů nebo ještě nebylo apod.Prostě to předej prodejci,sepište reklamační protokol a ať se stará on.Když přijdeš po 30 dnech a nebude opravené,prostě zrušíš kupní smlouvu a koupíš si jiný kus s novou zárukou.