Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neopravená reklamace

Dobrý den.

Reklamoval jsem telefon u O2 z důvodu nefunkčnosti GPS a chrastění telefonu uvnitř přístroje. Po cca 10 dnech mi poslali zprávu, že je tel. opravený. Při vyzvedávání jsem zjistil, že telefon stále chrastí a v protokolu o opravě je psáno popis závady:
Špatné síťové připojení a mechanicky poškozená klávesa. (telefon žádné klávesy nemá)
Popis opravy: Obnovení továrního nastavení, protože se závada neprojevila.

Když jsem odmítl telefon převzít, jako neopravený a žádal, aby ho vrátili do servisu, protože bylo ještě 20 dnů do konce doby, kdy mohli vyřídit reklamací, to odmítly. Prý bych musel telefon převzít jako opravený a znova reklamovat, coz odmítám. Nebudu přebírat rozbitý telefon jako opravený. Ovšem nevím, jak dál pokračovat. Nechat uplynout reklamační lhůtu a dožadovat se výměny telefonu?

Oni reklamaci, jako takovou, vyřídili a to zamítavě, pokud jsem to správně pochopil... Že s verdiktem nesouhlasíte je vaše právo, ale nepřevzetí nic neřeší a čekat na 31. den už vůbec ne, protože reklamaci musí prodejce do 30ti dní vyřídit, což se stalo. Zákon neukládá že musí být vyřízena ke spokojenosti zákazníka...

Pokud nejste s vyřízením reklamace spokojen po obsahové stránce, nezbývá, než jít do občansko-právního sporu, více zde

V protokolu není žádné zamítavé stanovisko a je tam jasně psáno, že se snažili opravit závady, které ten telefon nemá. Síťové připojení bylo vždy v pořádku a klávesy telefon nemá. Takže logicky telefon není opraven. Je mi jasné, že právo a logika často nejdou dohromady. A zajímalo by mě, zda je právně správné vracet neopravený telefon a vydávat ho za opravený a nutit zákazníka k převzetí poškozeného telefonu a stvrdit podpisem, že telefon je opravený, aby ho mohl znova reklamovat na ty samé závady, které byla opravna povinna odstranit? Já myslím, že na to prodejna ani opravna nemá právo. Proto bych rád věděl jak mám postupovat, abych se nemusel vzdát svých občanských práv.

Nemůžete brát v potaz, co je napsáno v protokolu, jelikož se generuje automaticky systémem. Čili jako "vadnou klávesnici" vám to ten systém vygeneruje i v případě, že například měnili touch panel apod.

Stěžoval jste si na GPS, tak to dal technik jako síťové připojení, zřejmě v systému žádný lepší sympton kod neměli.

Reklamujte znovu a potřetí se dožadujte vracéní peněz.

Vrácení peněz se může dožadovat jen v případě tří uznaných reklamací stejné závady, nebo v případě čtyř uznaných reklamací různých závad. Pokud reklamace uznána nebyla (závada se neprojevila), nepočítá se to do uznaných reklamací.