Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potvrzeni odpracovane doby

Dobry den, muzete mi prosim odpovedet, zda ma zamestnavatel pravo odeslat pocet odpracovanych hodin za mesic do uctarny bez toho, aby si tento udaj mohl zamestnenc zkontrolovat a potvrdit? Jedna se o nerovnomerne rozvrzenou pracovni dobu. Dekuji za odpoved Zuzana

Nikde myslím není povinnost konzultovat se zaměstnanci jejich odpracovanou dobu,jestli s tím souhlasí.Tohle si mohou zaměstnanci hlídat sami.Na druhou stranu,pokud nebude něco souhlasit na výplatní pásce,musí účetní doložit,ze kterých podkladů byly údaje použity pro výpočet mzdy.Tj.například píchačka nebo kniha docházky.Takže snad víte,jak jste kdy pracovala.Jestli nevíte při té nerovnoměrné době a nemáte ve firmě přesnou evidenci,budete těžko něco zpětně prokazovat,jak to bylo před měsícem.
Ale počkejte si raději na rádce ivzez,ta to bude vědět přesně.

Ano, má takové právo.

Jako zaměstnavatel v mnoha firmách jsem se nikdy zaměstnanců na tohle neptal, nikdy mi nic nepotvrzovali. Zaměstnavatel nemá žádnou povinnost tohle od zaměstnanců vyžadovat.

Samozřejmě, že pokud nastane rozpor mezi skutečností (a tím, co si myslí zaměstnanec) a výplatní páskou v počtu odpracovaných hodin, musí se to řešit a vyřešit. S vedoucím, s účtárnou, v krajním případě soudně.