Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyzvednuté doběrečné

Dobrý den,

prosím, potřeboval bych poradit ohledně nevyzvednuté dobírky.
Když zákazník způsobil škodu prodávajícímu a tím porušil paragraf 614 OZ.
Kam se v tomto případě jako prodávající mohu obrátit? Děkuji

Dobírka bývá často v stokorunové škodě, ale již je to poněkolikáté.

Zákazníka jsem požádal, ten ale nereaguje a nechci toto nevhodné chování nadále tolerovat.

Pomůže mi vymahačská firma či snad exekutorský úřad?

Musíte se obrátit na občansko-právní soud se žalobou.
Vzor viz google. Třeba tady:
https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sou rce=web&cd=1&ved=0ahUKEwit3b32yIXQAhUBExQKHWsnDWoQ FggdMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.arbitrators.cz%2Fdoku menty%2Fzaloba-vzor.doc&usg=AFQjCNFEYXtkwH9Zbp6m3V tT3XKrXuQzfw&cad=rja

Počítejte s tím, že jen za samotné podání zaplatíte cca 1000 Kč + 5% z žalované částky. (možná už o trochu víc)

Pokud je to typ člověka, který jak říkáte "nekomunikuje" tak šance na vymožení částky je celkem slušná. Osobně bych si k žalované částce přičetl i náklady za podání žaloby.

Dobré by bylo rovněž poslat i prokazatelně (tj. doporučeně) ty 2 upomínky (i když myslím že dle nového oz to již není třeba, ale rozhodně to neublíží). Náklady za jejich poslání si rovněž přičtěte k žalované částce.

Pokud ovšem dojde reálně k soudu a dotyčný řekne, že si danou věc neobjednával a že k jeho počítači má přístup více osob, jste takříkajíc namydlený....

Víš určitě a můžeš dokázat, kdo si to objednal? Mně například přišla dobírka o které jsem nevěděl, co to je. Tak jsem si zjistil adresu odesilatele a začal jsem s ním komunikovat. Byla to vakuová pumpa na prokrvení vaginy - neznámý dobrodinec asi usoudil, že jsem stará 3,14ča a že to využiji. Samozřejmě jsem to nepřevzal a o žádných sankcích nevím.