Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ústavní právo v ČR - pravidla pro webové služby

Zdravím,

dnes jsme na jednom diskuzním webu začali diskutovat ohledně toho, jak tam s dřívějšími "moderátory" byl pořádek a slušné chování. V dnešní době tam toto chybí, tak jsme probírali, jak těmto neslušnostem zamezit. Když jsme to tak probírali, přidal se do diskuze jeden uživatel, který se začal ohánět tím, že v Ústavním právu jsou uvedeny pravidla pro webové služby i pro uživatele. Prý z toho vyplývá, že dnešní době je problém neslušné uživatele takzvaně "zabanovat" a znemožnit jim přístup k webu samotnému. Odjakživa pamatuju, že kdo dělal problém a neřidil se pravidly webu, tak mu přístup byl zamítnut, ale dle tohoto zmiňovaného uživatele to prý již není tak jednoduché a že by se odejitý uživatel klidně mohl bránit žalobou.

Jak je to tedy vlastně popsáno v tom Ústavním právu? Nevyložil si to ten uživatel jenom jinak, než to ve skutečnosti je?

jde o to, že se nám tam tenhle člověk ohání tímto:
"Ono je to trochu složitější po novelizaci jistých zákonu,web teď už nemá takové možnosti jako měl kdysi i udělení BANu teď je dost ošemetná záležitost pokud se provozovatel nechce vystavit žalobě ze strany uživatele. novelizace zákona myslí i na internet a jsou tam jasně daná pravidla jak pro webové služby tak uživatele jako jedince."

Zkoušel jsem projet internet, ale nikde jsem nic takového nenašel. Tak si říkám, jestli si jen špatně nevyložil to "právo na přístup k internetu"

Bylo by dobré uvést, čím přesně ten uživatel argumentuje.

Podle mne je přístup k internetu něco úplně jiného,
než souhlas majitele konkrétního webu s vkládáním
příspěvků uživateli, kteří porušují pravidla webu,
případně naše zákony…

Jakmile se někdo takový ohání Ústavou, je to jen hlupák křikloun. Vzhledem k tomu, že server je soukromý, nikoliv státní, tak se můžou subjekty sporu žalovat podle NOZ na ochranu osobnosti nebo nemajetkové újmy, to je frekventované použití. Z důvodu, aby se předešlo žalobám, musí každý účastník webu potvrdit pravidla používání, nejlépe sepsaná podle NOZ a bylo to pro blaho majitele serveru. :-)