Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stížnost na pedagoga

Dobrý den,
Rád bych se zeptal na možnosti žáka či jeho zákonného zástupce při nesouhlasu s přístupem pedagoga na střední škole - gymnáziu. Pedagog si upravil poněkud zajímavým způsobem klasifikační řád v jeho předmětu, konkrétně v takovémto znění :
1) Během jednoho pololetí se každý student může v náhradním termínu dopsat pouze 2 textové testy.
2) Všechny ostatní testy musí být napsány v řádném termínu. Pro udělení klasifikace musí mít student známky ze všech testů.
3) Chybí-li student již na třetí test, nedostává náhradní termín. Známku na vysvědčení pak dostává po složení komisionální zkoušky.
4) Dlouhodobé absence z důvodu hospitalizace se řeší individuálně.

Má pedagog právo stanovovat takovéto klasifikační podmínky - více méně v rozporu s klasifikačním řádem uvedeným ve školním řádě? Nejvíce mne zaráží bod 3, kdy je student po dopsání více jak 2 testů (absence ze školních akcí - výměnných programů atp. se údajně počítá) neklasifikován. Tyto pravidla si pedagog vytiskl a rozdal s tím, že žáci mají podepsat jejich souhlas s nimi. Obecně i přístup pedagoga ke studiu je velice strohý, v případě, že je s probranou látkou pozadu zadává domácí úkoly ve stylu samoučiva celé nové látky (npř na Vánoční prázdniny), ze kterých jsou posléze studenti zkoušeni - ústně či formou testu. V případě nesouhlasu s přístupem a s klasifikačními podmínkami, existuje možnost, jak tento problém řešit ? Diskuze přímo s pedagogem byla marná, je tu tudíž možnost stížnosti u zástupce ředitele školy popř. u ředitele školy?

Děkuji

On nic podepisovat nebude, jdu tu jen spíš o nepsané vyhrožování, tím samým nám učitelka vyhrožovala. Buď 2x za pět nebo 2x chybíš(nebo jednou chybíš jednou pět) ze všech testů podobu celého roku a můžeš jít na komisionálky.. On učitel má pravomoc tě nepřipustit ke zkoušce, protože si ˇˇmyslíˇˇ, že na to nemáš. Nikdo si pak nedovolil nic takového a chodili jsme všichni a hlídali si to.. Měli jsme jasně určené termíny zkoušek dopředu a jen debil by tam nepřišel.. :)