Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dolozeni prijmu na vsech el. uctech?

1. může si zjistit finančák jaké všechny bankovni ucty jsou na moje jméno?
2. kdybych měl 1 ucet na kterem by probihali jak podnikatelske tak osobni transakce, jak by pak probíhala kontrola? Na čistě podnikatelskem uctu bych měl asi být schopen doložit všechny příjmy? A tudíž na osobním&podnikatelském bych musel být schopen doložit všechno, abych vůbec odlišil co je osobní a co ne?

Zákon, který FÚ umožnuje předání informací nerozlišuje zda je účet na podnikatele nebo soukromý, FU to vezme šmahem všechno jako jednu osobu. Živnost je ručení přeci celým majetkem. Banky mají pravidla, aby se účty rozdělily na používání soukromé a obchodní, ale v praxi to určitě nebude řešit, pokud tam nebudou nějaké excesy, aby pak banka zakročila.