Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej členských práv k družstev. bytu

Prodejce chce do smlouvy o prodeji členských práv a povinností družstev. bytu napsat částku nižší. Zbývající částku do dohodnuté ceny za byt chce napsat jako prodej (130 tis.) vybavení bytu (které není). Jedná se o garsonku 20 m2. Je zde pro mne jako kupujícího nějaká nevýhoda? U družstevních bytů se daň z převodu nemovitosti neplatí.
Za fundovanou odpověď předem děkuji.

Nejde o prodej "práv k družstevnímu bytu",
ale o prodej členského podílu v družstvu.
K členskému podílu se váže právo na uzavření
nájemní smlouvy k určitému bytu.

Daň z nabytí nemovitosti se na převod práv ani na prodej
družstevního podílu nevztahuje, protože nejde o prodej ani
nabytí nemovitosti (byt je a zůstane majetkem družstva).

Smlouvu uzavírají dvě strany. Je jen na Vás, jestli
na návrh přistoupíte nebo ne. Podle mne je každý podvod
nevýhoda → pro obě strany.