Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tělocvik

Zdravím chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínky podle školského zákona za jakých podmínek nás můžeš Tělocvikář vzít cvičit ven a za jakých podmínek musíme zůstat v tělocvičně.

A z toho ti vážně vyplývá, že pokud je venku méně než 20 °C, tak tělocvikář nesmí vzít děti ven?

Opři se do toho a prosaď pořádné kontroly. Neumíš si představit, jak mě serou ty narvané sjezdovky, ty fronty u vleků, když tam dorazí nějaká škola na lyžařský výcvik.

Správně by měli čekat, až bude venku alespoň těch tvých 20 °C, ne?

A když už se chceš ohánět předpisy, tak čti dál - 2007-361

Reagoval jsem tak na tvoje srovnávání učitele jako zaměstnance a podmínky na pracovištích v tebou vloženém odkazu.

Kde kdo psal o tričku a kraťasech? Jestli je žákovi venku zima, kdo mu brání v tom, vzít si dlouhý rukáv nebo dlouhé kalhoty?

Ty budeš asi stejný myslitel jako tazatel - vymýšlet píčoviny, jak něco nebo někoho ojebat. Plná huba práv a žádné povinnosti.

já jsem poměrně jasně napsal :
v opačném případě bych se odmítl převléct do cvičebního a ven šel prostě v bundě.¨

Co z toho je nejasné ?

U nás tělocvikář vyžadoval při tělocviku i klasický cvičební oděv a dle toho co píšeš ty, tak ve skutečnosti ty taky:
"Dcera měla v osmé třídě spolužačku. Její blbá maminka se na třídních schůzkách rozčilovala, proč její dcera nemůže nosit při tělocviku venku kozačky na podpatku, když už je chladno..."

Pokud prosazuješ cvičební metody Járy Cimrmana, tedy běhat v tom, co má zrovna člověk na sobě a v počasí, jaké zrovna venku je, aby to bylo jako ze života, nevidím na běhu v kozačkách nic divného.

A za chvilku se tu někdo bude ptát,za jakého počasí ho může škola nutit k cestě do školy a naopak kdy může zůstat doma.Nebo podle jakého zákona může nechat stíhat tělocvikáře za to,že venku dostal rýmu.
Chybí jim vojna,tam by ještě rádi vzpomínali na školní tělocvik.

Co není normální?

Víš, že máš tělocvik. Víš, že budete venku běhat. Máš problém s chladem? Tak se podle toho oblékni.

Být tvůj tělocvikář, tak za remcání dostaneš 10 km při 3 °C...

Dcera měla v osmé třídě spolužačku. Její blbá maminka se na třídních schůzkách rozčilovala, proč její dcera nemůže nosit při tělocviku venku kozačky na podpatku, když už je chladno...

Každý nechť si potom nese následky svého konání.

Když pojedeš po silnici a bude v ní díra a ty si rozbiješ auto. Zkus hádat čí je to vina. Toho, kdo tu díru udělal, toho kdo ji neopravil, toho, kdo tam nedal varovnou ceduli, NEBO toho, kdo nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky ?

Když tělocvikář vyžene rozmazleného smrada do zimy a bude ho nutit cvičit a ten z toho pak onemocní. Zkus hádat, čí to bude vina a kdo bude hradit s tím spojené náklady ? Rodičů, kteří ho takto vychovali, lékařů, kteří tomu nedokázali zabránit, politiků, kteří nedovolí euthanazii retardů NEBO toho tělocvikáře, který takového jedince poslal ven cvičit ?

Jedna věc je, že si můžeme myslet co je a co není správné a úplně jiná věc je realita.
Popřemýšlej, přijdeš na to.

"Jestliže venku nastydnu, je to moje vina - měl jsem se lépe obléknout."

Ale to se šeredně pleteš. Za nezletilou osobu je zodpovědný její zákonný zástupce NEBO ten, komu byla svěřena do péče, což je právě ten tělocvikář, respektive škola.
Může se ti to nelíbit, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je tak vše, co proti tomu můžeš dělat. ;)

edited: Aha, tak dotyčný napsal, že je plnoletý. No nic, aspoň se tak vysvětluje zvolení Zemana za prezidenta.

Tak jestli tu školu doděláš a najdeš si práci,tak z Tebe budou mít zaměstnavatelé velkou radost.To se taky budeš ptát,jestli mají právo požadovat,abys pracoval i za horka nebo zimy?Hned tam založ odbory,ať si to nedovolují.
A jestli si práci nenajdeš,budeš mi připomínat mnoho našich spoluobčanů,co znají všechna práva,ale povinnosti ne.
Jestli chceš právníka,který pošle tělocvikáře k soudu,tak si na něj vydělej a zaplať si ho.Tady pro lemply a fňukálky moc pochopení nenajdeš.

Tak mne napadá, přímo v hlavě, až zjistíme, do jaké teploty smí žáci cvičit venku, že ranní docházka do školy by se taky dala považovat za tělocvik. Takže ráno kouknout na teploměr a když se rtuť bude krčit pod určenou teplotou, tak: "Nazdar školo, víš, co mi dnes můžeš?"

Citát z klasika:

"Toho bohdá nebude, abychom takovéhle měli potomky."

Dokud bylo nad nulou učitel vyžadoval kraťasy a triko. Samozřejmě jen třeba při zmíněném běhu. Přesun a třeba po doběhu nasebe každý navlékl oblečení. Nikoho nenapadlo si stěžovat a nevybavuju si, že by někdo onemocněl. Radši bych běhal v takovém počasí jako je teď než v létě když je 40°C ve stínu ...
Docela mě děsí kam dnešní doba kráčí ..

Žádná vyhláška ani zákon toto neupravuje. Logicky - je možné např. provozovat v rámci TV běžecké lyžování, což se v létě dělá dost blbě. Je nutné se obléci přiměřeně podmínkám, ale to je snad jasné. Nutit vás tedy učitel může a je to dobře, nebo snad myslíš, že např. PČR zloděje pronásleduje pouze při teplotě 18°C a více, že vojáci, hasiči, záchranáři, dělníci, opraváři, atd. vykonávají fyzickou činnost jen za příjemného počasí?

jeste jsem nad tim premyslel..

pokud jsi plnolety a tak strasne vadi, ze te ten zly parchant ucitel v telocviku nuti behat venku..

tak se mu na to vyser.. :)

ja jsem to resil podobne.. bal jsem se cvicit na bradlech, tak jsem ve ctvrtaku na gymplu rekl profesorovi, ze uz na ne nevlezu a on rekl ok..

jednoho dne, za mnoho let, ale prijdes na to, jake to bylo super mit tu moznost jit se probehnout.. co ja bych dneska dal za to, abych mohl do prace chodit pesky.. bohuzel.. mam to 17km, musim autem.. aspon ze muzu v lete semtam na kole :)

Dost pravděpodobně oficiálně nemůže, třeba my jsme měli na gymplu ve školním řádu napsáno, že i za plnoletého žáka zodpovídá rodič. Byly dvě možnosti, první psát si omluvenky napodobeným písmem, druhá zažádat o povolení, čímž nikdo neprošel. Znamenalo to nějaké vypisování papírů, rodiče se museli zříct nároku na informace o studiu, ředitelka udělit výjimku z opodstatněného důvodu, ale vím, že nejpozději na ní se schvalování zastavilo, nepodepsala to ani lidem, co bydleli sami a rodiče měli daleko.

Jaká nejnižší teplota je vhodná pro výuku tělesné výchovy venku v podzimním
a jarním počasí?
Hodiny tělesné výchovy dle pokynu ředitelky školy a v souladu s doporučením hygienické stanice mohou probíhat v podzimním a jarním počasí venku od 3. vyučovací hodiny a při teplotě nejméně 16°C, nemělo by být také příliš větrno

Jednoduche vyhledavani googlem.

Tudiz to vypada, ze to zalezi na rediteli a maximalne se muzes poptat na mistni hygienicke stanici, jestli vydali nejake doporuceni a tim se pak ohanet.

A mimochodem pro ostatni na vojne si pamatuju, ze vycvik venku smel probihat do -3 stupnu na zaklade rozhodnuti velitele vzdusnych sil, po ktereho jsme spadali.

Tiez si myslim. My sme mali vycvik za akehokolvek pocasia a to sme boli len podporny prapor, co sa mal motat dakde v tyle. Polovicka muzstva tvorili pisari. A predsa sme mali kazdy tyzden ostre strelby a kazdy mesiac vikendovky v prirode. Niet nad to mat akcneho velitela.
Dokonca nas tie svine nutili aj strielat a cistit samopal vonku na mraze...no nic moc teda.

Hm, jak bylo nad nulou (včetně), tak byla povinná ústroj trenýrky a tričko, při teplotách pod nulou byly nařízeny tepláky, rozcvičky venku za každého počasí a každý den (kromě neděle). Přežil jsem, a stěžovat si by mě ani ve snu nenapadlo. Autor problému je princeznička a šampónek, jako ostatně valná většina dnešní mládeže :-/.

Tak svým způsobem jsme i tenkrát měli na výběr - byly možnosti, jak se vojně vyhnout...

Chyba je, že nyní už vojna není. Netvrdím, že by měla být dva roky jako dřív, ani bych netrval na roce, co jsem byl já. Ale myslím, že nějaký 3 měsíce výcvikáče plus odloučení od rodiny a běžného způsobu života (včetně odloučení od technologií), by nikomu neuškodilo. Naopak by to mladým prospělo.

A konkrétně některým bych i teď dal ty dva roky jako minimum :-)

Na vyber sme mali ako tu bolo pisane, mohol si ist na civilku.
Vzhladom na to, ze sme tu vojnu prezili by sme ju radi dopriali aj dalsim generaciam, hlavne tej sucasnej.
Napriek vsetkemu zlemu, co sa tam stalo (aj mne) prevazuju pozitiva a to myslim dost vyrazne.
Na rozdiel od teba to nepovazujem za hrdinstvo, ale za radu starsieho, pretoze vojna by to iste, co dala nam dala aj nasim detom.
3 mesiace su malo, dal by som pol roka minimalne;o).