Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna pracovní doby.

Hezký den.

Mám pracovní smlouvu ve které je přesně stanovená pracovní doba od-do. Od ledna se nám bude pracovní doba měnit přesně řečeno bude se prodlužovat o půl hodiny z 7,5h na 8. Chci se zeptat zda nám musí být uděleny zcela nové smlouvy či se to dá od vedení firmy obejít nějakým dodatkem ke smlouvě. Popřípadě co se může stát, když já mám nyní platnou smlouvu a odmítnu podepsat něco (nevím přesně co) ohledně změny pracovní doby. A z jakým časovým předstihem je firma povinná nám to písemně oznámit.

Děkuji za odpověď

Hezký den všem.

Před měsícem jsem zde položil dotaz ohledně pracovní doby. Nyní jsme dostal dohodu o změně pracovní doby do ruky. A nyní bych se opět rád zeptal, protože v dodatku se mi zdá že vypadla jedna věc tak se chci zeptat zda tomu tak opravdu je.

V původní smlouvě bylo napsáno, že pracovní doba ranní směna 6:00 - 14:00 a 14:00 - 22:00 odpolední směna. Nyní v dodatku je napsána pracovní doba 6:00 - 14:30 to je vše.

Chápu tedy dobře že se odpolední směna tedy ruší či nikoli?

Přikládám jak původní smlouvu starou přes tři roky tak nynější dodatek.

Smlouva
xFCm.jpg
EO63I.jpg

Dodatek
f47Ie.jpg

Děkuji za jakékoliv vyjádření.

Děkuji za odpověď.

On je problém v tom že polovina firmy dělá na 1 směnný a polovina na dvou směnný, takže si myslím, že to asi zapomněli rozlišit.

Pokud to tedy podepíši, tak budu muset dostat nový dodatek pokud chtějí abych pracoval na dvousměnný provoz chápu to dobře.