Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesrovnalosti v STK

Zdravím,

před týdnem jsem si koupil vozidlo původem z ČR se servisní historií z autorizovaných servisů a chtěl jsem si projistotu zkontrolovat historii STK na kontrolatachometru.cz.

Po zadání VIN a č. protokolu poslední STK mi však vyskočila zpráva, že č. protokolu není číslem poslední TK. V techničáku je ale tato kontrola napsána jako poslední a stále trvající. Podle razítka této kontroly jsem si tedy vyhledal kontakt na STK, kde byla tato údajná poslední TK provedena, a napsal jsem jim mail s žádostí o kontrolu správnosti č. protokolu, popřípadě o informaci o správnem č.

Z STK mi přišla tato odpověď:

DOBRÝ DEN,
>
> BOHUŽEL VÁS ZKLAMU. INFORMACE TOHOTO CHARAKTERU VÁM POSKYTNOUT
> NEMOHU. NICMÉNĚ INFORMACE O TOM, ŽE POSLEDNÍ PROHLÍDKA NEBYLA
> PROVEDENA
> POD NÍŽE UVEDENÝM ČÍSLEM PROTOKOLU A DOKONCE ANI NA NAŠÍ STANICI JE
> PRAVDIVÁ.
>
> DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

Z toho jak je to napsané mi přijde, že o historii STK vozidla něco vědí ale nechtéjí mi to sdělit.
Napsal jsem jim tedy, že vzhledem k tomu, že je v TP vozidla kontrola u nich na stanici psaná jako poslední a stále platná, pravděpodobně se jedná o podvod a obrátím se tedy na Policii. Na to mi přišla tato odpověď:

Dobrý den,

na Policii se obrátit můžete, ale budete za blázna. Vozidlo mohlo
také absolvovat evidenční kontrolu a ta se do TP nezapisuje.

Děkuji za pochopení

Já už jsem si však ověřil, že evidenční kontroly do databáze kontrolatachometru.cz nespadají, a mám pocit, že v STK to moc dobře vědí - mám z toho pocit že se snaží mystifikovat a odradit mě od toho, abych to řešil.
Mám tedy několik dotazů.
V první řadě, jsou či nejsou STK povinny podávat informace o TK u nich provedených v případě že se to týká vašeho vozidla? Popřípadě dle zákona mohou či nemohou informace podávat?
Je možné tuto situaci nějak řešit s výsledkem? Tedy že se dozvím, jak to ve skutečnosti s historií STK vozidla bylo?

Děkuji za rady.

spíš bych řekl že tam to číslo protokolu napsali špatně... koukal jsem se do techničáku bratrovi a ten tam číslo protokolu u prohlídky napsané nemá vůbec... nicméně dle mého názoru by minimálně na vyžádání měli tuto informaci poskytnout, jak říkám nejde o žádné osobní údaje...

A co kdyby ses obrátil na nějakou STK, dal tam auto, aby ti ho zkontrolovali a řekl tam, že máš pochybnosti o správnosti předchozí kontroly, aby to ověřili? Předpokládám, že oni budou mít lepší možnost si to ověřit. A až budeš mít jejich názor, tak potom se obrátit na orgány, případně na předchozího majitele.
Vzpomínám si, jeden kolega měl kdysi podobný problém. Koupil Š120, bazarník mu sdělil, že tam je motor z favorita, když byl na kontrole, tak mu sdělili, že motor z favorita tam mít nesmí a že mu nedají potvrzení, že s tím smí na silnici. Bazarník se mu vysmál, tak ho napadlo, jak to, že předchozímu majiteli to prošlo (tehdy to měli pod palcem dopravní inspektoráty policie), chtěl vyvolat soudní spor, ale když si chtěl najmout advokáta a ten zjistil, že by musel žalovat cajty (tehdy ještě nepomáhali a nechránili), tak od toho dal ruce pryč.

Koupil Š120, bazarník mu sdělil, že tam je motor z favorita, když byl na kontrole, tak mu sdělili, že motor z favorita tam mít nesmí a že mu nedají potvrzení, že s tím smí na silnici.

Ale tohle byla dříve běžná praxe. Měl jsem škodu rapid s motorem z favorita. Na jedné stanici STK, se nad tím nikdo nepozastavil a o pár kilometrů dále na jiném STKáčku neřešitelný problém. Tedy řešitelný za 1000 Kč :-)

mě jde spíš o to a to mě také nejvíce zarazilo, že odepíšou že mi ty informace nemohou poskytnout (ne že je nemají) - to nejsou žádné osobní údaje, jde o věc, která by měla být transparentní... a pak k tomu napíšou že je pravda že ta TK pod číslem protokolu které jsem jim napsal není poslední a nebyla ani provedená u nich - vědí něco co já nevím a nechtějí mi to sdělit - co to tedy znamená? jsou 3 varianty -
1. but si technici dělají co chtějí píšou tam nesprávná čísla a tím porušují zákon a STK je kryje - to by byla ta nejlepší varianta
2. technici si opět dělají co chtějí a razítka tam za úplatek plácnou i bez kontroly a bez záznamu do databáze a stk je kryje
3. celá stanice STK si dělá co chce a za úplatky prodává razítka a ještě se k tomu vlastně otevřeně nepřímo přiznají

jinak si neumím představit jak by taková situace jinak mohla vzniknout...