Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Exekuce

Dobrý den,potřebuji poradit.Dám příklad: Vdova,pobírající starobní důchod má 4 děti.Jedno dítě-syn-ZŘEJMĚ neplatí každý měsíc půjčku,alimenty,Home Credit,pošta mu chodí k matce u které bydlel,než se odstěhoval k přítelkyni.nyní u matky nebydlí,pošta mu tam ale chodí.Na opakovanou žádost matky,aby si poštu přendal do příslušné pošty,kde bydlí,nereaguje.Matka začala jeho poštu vracet.Má obavu z případné exekuce či zablokování jejího účtu.Tam jí chodí pouze důchod.Mohl by někdo poradit,zda má oprávněný strach, Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den
pro exekutora není směrodatné trv. bydliště,ale kde se dotyční fakticky zdržuje. Dnes většina lidí se nezdržuje v místě svého trvalého bydliště a v podstatě se u nich jedná jen o fiktivní adresu. U exekutora je směrodatné, kde se dlužník fakticky zdržuje. To v praxi znamená, že provede šetření k pobytu dlužníka,kde se opravdu zdržuje a tam provede exekuci ,ale muže i provést v místě trv. bydliště, pokud neprokážete , že se tam nezdržuje.
Klidně se může stát, že vezme k sobě z dobré vůle známého ,který nemá kde bydlet a ten bude mít na sebe exekuce. Exekutor se to dozví navštíví Vás a oblepí vám vaše věci,protože se zde zdržuje dlužná osoba a je předpoklad , že tu jsou jeho věci. Vy pak musíte podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu exekuce do 30 dnů od vykonání exekuce u Vás. Dále musíte prokázat vlastnické právo k oblepeným věcem. Toho bych se bál nejvíce.