Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Exekuce

Dobrý den,potřebuji poradit.Dám příklad: Vdova,pobírající starobní důchod má 4 děti.Jedno dítě-syn-ZŘEJMĚ neplatí každý měsíc půjčku,alimenty,Home Credit,pošta mu chodí k matce u které bydlel,než se odstěhoval k přítelkyni.nyní u matky nebydlí,pošta mu tam ale chodí.Na opakovanou žádost matky,aby si poštu přendal do příslušné pošty,kde bydlí,nereaguje.Matka začala jeho poštu vracet.Má obavu z případné exekuce či zablokování jejího účtu.Tam jí chodí pouze důchod.Mohl by někdo poradit,zda má oprávněný strach, Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den,děkuji za obě odpovědi.Trvalé bydliště u matky nemá,ověřeno na MÚ.Na domovní schránce je jméno pouze matky.Dříve u matky bydlel bez trvalého bydliště,tudíž mu pošta chodila automaticky k matce do schránky.Ovšem v místě trvalého bydliště matku znají, tudíž tam dávali jeho poštu automaticky.Matka má strach,že pokud chodí jeho pošta do její schránky,že ji může exekutor navštívit,četla to právě někde na netu.Ví snad někdo,jak to doopravdy je? Děkuji a ještě jednou přeji hezký den.

Jednoznačné to není. Exekutoři se řídí povětšinou tím,kde se povinný zdržuje,kde jej viděli svědci a pod. Trvalý pobyt nic nemusí znamenat,ani to že tam chodí pošta. Pokud nemá syn trvalé bydlistě u matky,stačí počkat na doručovatelku a jen sdělit,že ta pošta sem nepatří.Pokud by třeba dostal dopis z exekutorského úřadu do vlastních rukou,tak no pošťačka takhle předat nesmí.

Dobrý den,doručovatelka již ví,že tam synova pošta nepatří,je to již napsáno na schránce.Ovšem matka má z dob,kdy u ní její syn bydlel průkaz zmocněnce,tzn.že mu může poštu vyzvedávat.Tak mu ji vyzvedávat nebude, synovi již dala vědět,co s dopisy od soudu.Doufejme,že se povedený synek ozve,co a jak.

Dobrý den
pro exekutora není směrodatné trv. bydliště,ale kde se dotyční fakticky zdržuje. Dnes většina lidí se nezdržuje v místě svého trvalého bydliště a v podstatě se u nich jedná jen o fiktivní adresu. U exekutora je směrodatné, kde se dlužník fakticky zdržuje. To v praxi znamená, že provede šetření k pobytu dlužníka,kde se opravdu zdržuje a tam provede exekuci ,ale muže i provést v místě trv. bydliště, pokud neprokážete , že se tam nezdržuje.
Klidně se může stát, že vezme k sobě z dobré vůle známého ,který nemá kde bydlet a ten bude mít na sebe exekuce. Exekutor se to dozví navštíví Vás a oblepí vám vaše věci,protože se zde zdržuje dlužná osoba a je předpoklad , že tu jsou jeho věci. Vy pak musíte podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu exekuce do 30 dnů od vykonání exekuce u Vás. Dále musíte prokázat vlastnické právo k oblepeným věcem. Toho bych se bál nejvíce.