Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tažení voziku - řidičak B

Zdravím.
Jak je to dnes s tažením vozíku, když mam v řidičáku B.
Soused koupil vozík a tvrdí, že muře táhnout vozík do celkové hmotnosti 1100 kg
Vždycky bylo 750, ne?
Nasměrujte na nějaké ty paragrafy.

B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a) až e)
[pozn. MA: Tedy kromě motorek a malých vozítek – Skok dolů na pro mnohá z nich ale B platí na základě §81],
jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg,
určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče,
ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti
1. nepřevyšující 750 kg,
2. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo
3. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 4250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu tzn.B+E