Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej identických předmětů z číny

Mám takový dotaz týkající se právní problematiky... Před pár měsící jsem si všiml, že některé eshopy prodávají levné produkty z číny způsobem, že si an ně nechají vyšít svojí značku, popřípadě vyrobí pro ně vlastní obal, produkty nazývají jako exkluzivní a následně si narazí 500% marže a lidé jim jsou schopni i přesto utrhnout ruce. Tak jsme se toho chytil, a vytvořil si vlastní eshop, kam jsem zařadil ty nejúspěšnější produkty a prodávám je za co nejnižší cenu, aby už dotyční neměli prostor pro další zlevnění.

No jak jsem čekal samozřejmě se jim to po par měsících když poptávka klesla přestalo líbit, a momentálně mi vyhrožují soudy, pokud produkty z eshopu nestáhnu. Mám svou představu o tom, v jaké situaci jsem - prodávané produkty nejsou v žádném připadě exkluzivní a každý si je může objednat i za tu nejnižší cenu přímo z číny, nicméně se jedná o do posledního detailu identické produkty a oni se mi snaží tvrdit, že produkty jsou ve skutečnsoti vyráběny na zakázku a já prodávám pouze duplikáty, čímž jejich firmě způsobuji škodu.

Samozřejmě je to nesmysl - ty konkrétní produkty v číně nabízejí desítky různých firem a prodejců a prodávali se tam ještě dříve, než tato konkurenční firma vůbec vznikla, nicméně český právní systém někdy dokáže být pěkně nesmyslný, tka ybhc se chtěl zeptat, na co si dát pozor, případně jak postupovat, pokud by to z jejich strany od řečí přešlo na pokusy o čin...

Předem děkuji za odpověď.

Je dobré se podívat jaké jsou možné ochrany u nás. Téma je to dost obsáhlé. cs.html

Má se reagovat až na psané projevy, které jdou k jádru věci a obsahují odkazy na paragrafy zákonů, to se nesmí podcenit. Takový subjekt si dá práci formulovat o co mu jde, a beztak to bude někdo kdo to nedělá poprvé :-). Plané vyhrožování je o ničem, to nikam stejně nevede.