Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybějící hodiny v turnusové práci

Dobrý den
Pracuji jako řidič MHD.Práce je stanovena na 40 hod. pracovní týden.Jedná se o práci v turnus.
Chtěl bych se zeptat,zda může zaměstnavatel zakázat převedení přesčasových hodin z jiného měsíce,pokud turnus v některém z měsíců nedá požadovaný počet hodin.Zaměstnavatel přesčasy proplácí.Dále se chci optat zda v tomto případě může nařídit práci pro splnění hodin.V zákoníku práce jsem odpověď nenašel.
Předem moc děkuji.

Za dobu práce přesčas přísluší zaměstnanci mzda, na kterou mu vzniklo za tuto dobu právo (dále jen „dosažená mzda”) a příplatek nejméně ve výši 25 % průměrného výdělku, pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodli na poskytnutí náhradního volna v rozsahu práce konané přesčas místo příplatku.

Pokud jste se nedohodli, převádět to nelze.