Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnikání

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat dcera má rodinný dům.
Domluvil jsem se s dcerou, že bych ho pronajímal ja jsem její otec.
Co je k tomu potřeba sepsat.
Dcera je na mateřské dovolené a nyní se nahlásila na úřad práce aby jí nějak nekrátili příjmy.
Co musíme udělat.
Děkuji
Pavel

Šlo by to třeba čestným prohlášením že peníze beru já a ne dcera.
Nebo
Nějakou darovací smlouvou, že o barák se starám já a pronajímám ho.

Prosím poraďte jak to udělat.

Popřípadě jde že by ten barák mě dcera darovala platila by se nějaká daň.

Děkuji moc

Mi ale spolem komunikujeme.
Dcera mě nabídla abych dům pronajal protože se nemůže o nemovitosti starat jenomže skončila v zaměstnání a chce se nahlásit na úřad práce a na sociálku.
Tak by byla kracena o peníze ale celou dobu jsem ho pronajímal a dům jsem rekonstruoval já a veškeré peníze z nájmu dostávám já.
Teď nevím jak to udělat aby neměla dcera potíže.
Proto sem se obrátil na poradnu o radu.
Děkuji

Pro zadavtele: Řešitelné to je jedině pronajmutím od dcery a podnájmem další osobě. Ale jak už tady kolega naznačil, do toho asi půjde málokterý soudný nájemník...
Ale zvážil bych možnost darování domu vám, notabene pokud jste jej zrekonstruoval z vlastních nákladů, dá se to řešit například darovací smlouvou s věcným břemenem užívání pro dceru (kdyby bylo třeba). S tím si myslím, že by neměla problém ani sociálka. Prostě jste dceři zrekonstruoval dům, ona otěhotněla a nemá na to vám to uhradit, tak vám jej darovala s tím, že pokud bude kdykoli třeba, může jej užívat... Určitě bych to ale probral s právníkem, nebude to na dlouho a investice v řádu několika tisíc se v tomto případě vyplatí!

Darovat se to sice dá,ale je třeba počítat i s tím,kdo pak bude po tazateli dědit.Tedy jestli dcera získá celý dům zpátky nebo se jí vrátí jen část a bude se s případnými dalšími dědici dohadovat a vyrovnávat.T tomu poplatky za soudní odhad a hlavně pak odměnu notáři podle ceny nemovitosti a celého dědictví.Takže na to pozor.