Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Storno s kopií účtenky

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak to funguje s účtenkami pro tento můj konkrétní případ, který sem na internetu nikde nenalezl.

Přišel jsem do obchodu, koupil si batoh za 3300kč. Doma jsem se rozmyslel a batoh sem šel vyměnit (což bylo možné) za větší, kde byl doplatek 600kč (celkem tedy 3900kč). Výměna proběhla koncem října. Prodavačka chtěla vrátit původní účtenku, že mi ji nesmí nechat a vydala mi novou, která je ve tvaru: Batoh 1 -3300kč Batoh2 3900kč, celkem dopaltek 600kč, placeno, vráceno... nashledanou. Jelikož sem si to v tu chvíli neuvědomil a účetní mě upozornil, že taková účtenka je pouze potvrzení částky 600k, nikoliv 3900kč, tak jsem byl dnes v obchodně znovu s kopií účtenky, kterou mi vydali po výměně. Paní mě řekla, že rádi mi napíší paragon na celou částku, ale že potřebuje originální účtenku, tak jsem se ohradil, že kopie by měla stačit a že žádám, aby mi ten doplatek na paragon napsala na místě, abych tam zase po pár dnech, až si konečně najdu čas, nemusel znovu. V rámci reklamace je to jasné, že originál nepotřebují, ale paní mi tvrdila, že účtenka, kterou sem jí přinesl je plnohodnotná na celou částku (což mě účetní potvrdil, že opravdu není) a že mi nemůže vydat 2 účtenky, že by si zadělali na maléru. Je to vůbec možné, aby po mě požadovali originál účtenky? Chtěl jsem po ní, aby situaci vyřešila na místě s tím, že jsem účtenku již ztratil. Na to mi bylo odpovězeno, že to je moje chyba, vzhledem k tomu, že jsem platil hotově a že mám vyměnit účetního. Toto mě pobouřilo na tolik, že si hodlám zjistit, kdo byl v právu. Nicméně si nejsem úplně jistý, zda měla opravdu právo po mě vyžadovat originál účtenku. Je tu někdo, kdo by mi na tento kuriózní případ byl ochotný odpovědět? :)

EDIT: Na čoice na lince mi paní řekla, že když chodí nakupovat, tak kupuje tak, aby nemusela nic vyměňovat a že výměna zboží je velice nestandardní úkon a že mi neumí poradit. Tady je to jak v Kocourkově :D

M.

Zadny pravni predpis nezaklada narok na vymenu zbozi zakoupeneho na prodejne. Pokud tedy obchod takovou vymenu umoznuje, jde jen o jeho dobrou vuli a ma pravo stanovit podminky, za kterych lze vymenu provest. Takovou podminkou samozrejme muze byt i predlozeni originalu nakupniho dokladu.