Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostavil jsem se na předvolání policie

Dobrý večer mám takový problém minulý týden jsem byl na poště pro doporučené dopisy.Byly to 2 dopisy od policie.Bylo tam napsané že se mám dostavit 1.12 a 6.12,dopisy jsem brál na lehkou váhu jelikož vím že jsem nevinný a nepáchám tr.činnost . Dopisy jsem položil na stůl nějakou dobu ležely.No a prostě jsem na to uplně zapomněl (jelikož jsem sklerotik) že jsem tam měl být.Tak od rána volám na policii že chci mluvit s criminalním komisařem,který mě měl vyslýchat tak mi ho dali k telefonu. Ten mě seřval,že jsem tam včera nebyl,hned na to jsem se mu začal omlouvat že je to moje chyba. On mi řekl že mi za to napaří pokutu 25 tisíc a ještě mi vyhrožoval že jestli se nedostavím na nový termín tak mě da do celostatního patraní.Nikdy jsem v takové situaci nebyl a rozhodně jsem se tomu vyslechu nechtěl vychnout. Opravdu jsem tam chtěl jít v daném termínu ale zapoměl jsem na to ... Jsem student a takovou pokutu bych nezaplatil jedině že bych sekl ze školou a šel pracovat...Ani nevím na co se mam vymluvit jestli to nějak půjde.Napadlo mě že bych se mohl vymluvit na depresi(v které ted jsem) nebo cokoliv jiného než aby mi napařily pokutu.Nechci kvůli tomu seknout ze školou mám poslední ročník a rodiče mi nepomůžou je to pro nich moc peněz..Chtěl bych vědět jestli jsem v prdeli nebo ne,protože mi příjde docela extrém že za to že jsem tam nedorazil v ten den 25 tisíc,když jsem student a ještě ktomu jsem nic neprovedl..ach jo ale je to moje chyba mám si to pamatovat.
Změna předmětu, původně: Dan (karel)

či si študent alebo nie,to obvykle poirotov nezaujíma,ignorovanie predvolania je brané ako marenie úradného rozhodnutia a marenie vyšetrovania,za čo Ti podla uváženia môže byť udelená pokuta,môžeš byť predvedený eskortou a môžeš byť aj vyšetrovatelom obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do vyšetrovacej väzby až do doby kompletného vyšetrenia celého prípadu práve z dôvodu marenia vyšetrovania z Tvojej strany,takže v Tvojom vlastnom záujme skús nezabúdať na predvolania na políciu/súd...ospravedlniť neprítomnosť je možné,akceptovatelné dôvodu sú uvedené v poučení na predvolaní......

Stejně omluvenku od doktora nedostanu.Takže se můžu jenom omluvit já sám.Takže mi jedině zbývá čekat na to jak to dopadne poté co tam přijdu.Ale už uvažuju o tom co bude dál,v případě že dostanu pokutu,takovou jakou mi slíbil.Tak seknu ze školou najdu si práci a budu se to snažit co nejrychleji zaplatit aby to nevyskákalo ještě výš.Protože kvůli takové pitomosti si sednout nechci.Pro mě to je hrozně moc peněz,máma je na nemocenské a tatík je živitel a prostě to nezaplatí.Takže jsem v řiti,ale jedno jsem pochopil že je dnešní době lehké si zničit život kvůli takové blbosti.Možná se vám to zdá že to přeháním,protože ještě to není jisté zdali tu pokutu dostanu...Když se to stane tak všechno co jsem si přál se prostě rozplyne a já se budu muset ohánět.A čím jenom vlastní chybou.Děkuju za rady.

Nebuď vysranej a šestýho tam naklusej. Nedaj ti pokutu 25 litrů jen za to, že jsi jednou nepřišel, zapomenout může každý.
Proti pokutě se můžeš i odvolat a jako důkaz vůle spolupracovat bude právě tvoje druhá návštěva toho šestýho a navíc jsi tam i telefonoval a omluvil se za první nepřítomnost - to rozhodně není známka nespolupráce.

Měl bys vědět, že nahrávat si telefonní komunikaci bez vědomí a souhlasu protistrany je protizákonné. Důkaz, který byl získán protizákonně nelze následně použít.
Tak nemachruj, jak jsi k "fízlům" drsný a neuděluj hloupé rady.

Tak co ten šmudla co zapomněl přijít k pomáhačům a chráničům? Ozve se, jak dopadl v tom druhém termínu? Nebo na to zase zapomněl?
Kdysi mi v neděli telefonoval nějaký cajt, abych druhý den přišel podat vysvětlení (jednalo se o to, že nějaká doktorka odněkud, kde jsem snad v životě nebyl si na mne psala léky a jak jsem se koutkem oka kouknul do protokolu, nebyl jsem jediný). Protože jsem dojížděl do práce a měl bych problém se tam dostavit, dohodli jsme se, že tam zajdu ještě tu neděli. Podání vysvětlení proběhlo celkem v přátelském duchu, když jsme se loučili, popřál jsem mu klidnou službu, odpověděl: "To bych potřeboval, už jsem měl dnes jednu mrtvolu."
Asi to taky nemají lehké.

BTW: Co říkáte tomuhle? Je možné, že něco takového může běhat mezi lidmi?
http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=97433 3&orderby=ide

Si v pozícii svedka alebo obvineného?

V každom prípade táto PZ mafia má páky až po nasadenie kukláčov so zatvorením ťa nielen do CPZ, ale na príkaz talármafiána do väzby kde skysneš do pojednávania a ešte ti naparia pokutu podľa zákona. (Pokuta sa vymáha 24 mesiacov, potom je premlčaná ak ju od nezamestnaného, nemajetného študenta nevymôžu).