Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se rozděluje Majetek při manželství?

Zdravím, mám otázku ohledně majetku, píšu defakto za matku, protože mě o to poprosila.
Je s manželem 5 let, bydlí u něj v baráku kterej ještě neprošel kaloudací, ale normalně v něm žijí. Ona do něj taky něco investovala při stavění, né žadné velké částky a hlavně to nemá podložené.

Ona chce aby ten barák prodal, protože je na vesnici o 20 obyvatelech a ona je na invalidním s nohou, je tam zavřená, není tam žádný obchod, hospoda, restaurace, prostě nic... nejblíž je malé městečko 14km daleko.. a jedna benzínka 8km. Není tam spokojená, prostě..

No, ale jsou manželé a mají se rádi, takže rozvod nehrozí. Spíše si ona myslí, že když ten barák prodá a koupi ve meště jinej, tak půlka bude náležet jí a to on nechce, funguje to takhle?

Když se s ním rozvede, skončí na ulici, protože sama byt nemá a příjem má asi 3000 kč... já nebo segra se o ní starat nemůžeme, protože máme vlastní život a sotva vyjdeme s výdaji sami za sebe.

Hodně lidí by řeklo, ať je ráda za to co má, ale ona už tam trpí depresí, protože kamarádky a kontakt s lidma nulovej, musí celý dny sedět sama v baráku u lesa a čekat než manžel přijede večer z práce aby se najedl a šel zase spát.

Je to fakt pro ní hrozná situace a chci se vás zeptat, zda nemáte nějaké rady jak tohle řešit? Manžel to chápe, ale prý barák prodat nechce, protože ho sám stavěl 8 let a hodně do něj investoval.

Podívej se na prodej nemovitostí v okolí nebo inzertní weby a lokality podobné té tvoji, cenový rozdíl prodeje na venkově a nákupu ve městě může být hodně diametrálně odlišný ve prospěch města, ve městě se tak zaplatí malý byt..... Na nákup nemovitosti je teď obecně špatná doba, protože lidi mají peníze a neví kde je udat, a kdo už zrovna prodává a nespěchá nasazuje vyšší cenu..... u nás ve městě už nabídky k prodeji nevidím, pronajímá se a neprodává, jen značně předražené nabídky prodejů, staré domy a novostavby často ještě nekopnuto v zemi.... kupoval jsem byt za milion v době kdy byly ceny na dně (to víme dnes), stejný byt v sousedství (a to ještě s částečnou rekonstrukcí) se snaží prodat v inzerci za dva miliony (slevit můžou kdykoliv) :-)
Pokud matka může řídit auto, tak ji nějaký kupte. Pokud nezvládá řízení, tak to může být za další delší čas hodně špatný, pokud se tam cítí sama izolovaná......