Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projekty v chránenej krajinnej oblasti a tiež na súkromných pozemkoch

Predstavme si situáciu obce v údolí kde na jednej z okolitých hôr stojí stožiar. Je to v chránenej krajinnej oblasti a chceli by sme k nemu cca 1km prekopať elektrické káble. Za kým mám ísť vybaviť projekt? Kto mi v tejto veci povie viac? Je to vobec reálne kopať takú dlhú ryhu cez chránené územia a pozemky viacerých vlastníkov? Jedná sa však o verejný záujem.
Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Na to bych se především zeptal majitele toho stožáru,tj.energetiků,jestli je vůbec možné připojení.Možná k tomu bude třeba transformátor,záleží na napětí přenosové soustavy.A pak na stavebním úřadu kvůli kopání či spíše rozrytí pozemků bagrem.Když naznačí kladnou možnost,pak jde postupovat dál,jinak s tím asi nehnete.Ale elektrifikace obce by snad mít nějakou šanci měla.