Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej auta - prodávající

Zdravím, včera jsem prodal své auto. Sepsali jsme na místě normálně smlouvu, kupující mi zaplatil částku v hotovosti. A protože byl svátek a nedalo se tedy jít rovnou auto přepsat, domluvili jsme se teda, že on si následující den udělá evidenční kontrolu a potom mě pošle papíry zpět. Kdy já s nimi další den půjdu na úřad to přehlásit. Protože spadá pod jiný kraj.
Slíbil mi, že mi následující den dá vědět až bude mít hotovo a papíry odešle.
Bohužel se dnes neozval a ani já se mu nemohu dovolat. Má vypnutý telefon.

Co teď? Vím, že může jít jen o problém třeba s jeho telefonem. Ale už začínám přemýšlet co se za tím vším může dít.
Jak dál co nejlépe postupovat pokud se neozve ani následující den?
Všechny přestupky - kamery rychlosti atd... teď půjdou na mou hlavu, to vím. Ale co dál pokud se stále nebude ozývat?

Děkuji předem za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Hm, "trošku problém". Pokud je to možné, dojet za oním kupujícím osobně, a pokud máte kupní smlouvu, tak zrušit povinné ručení, a písemně (a doporučeně) to oznámit novému majiteli. Pokud se hodlá zapírat a nebude komunikovat, tak jedině právníka. Ale jestli nemáte podepsanou smlouvu, tak to bude na dlouho a asi i s problémy…

Bydlí 150km daleko a momentálně jsem bez auta tak to je docela problém. Smlouvu máme sepsanou, i plnou moc jsme sepsali. Pak jsem zjistil že je nutné aby byla úředně potvrzena tak jsem mu ještě ten den volal ohledně tohoto a to mi telefon ještě vzal a řekl, že pošle ověřenou plnou moc spolu s doklady.
Jméno, příjmení podle jeho řidičáku sedělo.

Právě bych nerad rušil povinné ručení, když je stále auto psané na mě... co když něco provede.

Taky jsem četl na internetu, že je možné zajít na úřad a nechat si udělat nové doklady od auta. Přece jsem tam stále zapsán jako vlastník já. Nebo alespoň mu s tímhle pohrozit.

Zde jsem třeba našel článek, kde píší, že si mám zajít na registr vozidel, vyžádat si duplikáty a s těmi provést změnu.
Bez plné moci to ale přece nepůjde né? Je to ale článek 2010 takže všechno je jinak. Něco na takový problém musí být vymyšleno i dnes né?
Na registru vozidel budou až v pátek, tak si tam zajdu a uvidím co mi na takový problém řeknou......
A už nikdy nebudu prodávat auto bez toho, abych přímo s kupujícím všechno oběhal.

http://www.autoweb.cz/prepis-auta-predani-dokladu- prava-a-povinnosti-obou-stran/

Podobný problém se řeší na internetu každý týden.
Musíte si sehnat majitele, ano, majitele vozidla, který se stal uzavřením prodejní smlouvy. Od této doby je jediný právní vlastník kupec. Vy ale bez běj neuděláte změnu vlastníka. Všechny přestupky sice nejdříve přijdou za Vámi,vy ale každému kdo Vás obešle sdělíte, že již od doby prodeje nejste právní majitel a přiložíte kopii smlouvy.

Nechci Vás strašit, ale podobně postupují ti, co chtějí vozidlo na rozebrání, nebo na ND. Vozidlo zkrátka nepřepíšou.
Sice je v parlamentu již novela, kde se trošku upraví převod, ale stějně nevyřeší to, že ten druhý nechce udělat přepis.
Musíte sehnat kupce, jinak to nejde.

Nakonec se podařilo a doklady mi zaslal.
Hned jsem to byl na registr přepsat a poslat mu papíry doporučeně zpět. Poté jsem zrušil pojištění.
Stále si ale zásilku nepřevzal, když se podívám na sledování zásilek. Je tam adresát nezastižen.
S tím už ale já nic společného momentálně nemám né? Ve velkém i malém tp je už napsaný on, pojištění mám zrušené. To znamená že už se o to nemusím starat a auto už nic se mnou společného nemá né?