Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Da sa vyhnut zruseniu trvaleho bydliska a ako spravne vystupit z s.r.o-cky ?

Dobry den

Hypoteticka situacia:
Dospele dieta byva doma u svojich rodicov, ale rodicia sa rozhodnu mu zrusit trvale bydlisko. Teda vyhodit z domu.
Moze tomu dieta nejako zabranit ? Ci je to uz hotova vec a ak ano, platit zacne az ked pride dietatu posta, ze ma odist ?

Druha otazka smeruje k vystupeniu z s.r.o. Ako z nej vystupit, aby bol financne vykompenzovany clovek, ktory z nej vystupuje ? Teda aby ostatni clenovia nemohli zamietnut jeho odmenu alebo financny narok.

Dakujem za rady

lesnik

Meleš hovadiny.

Majiteľ (tj.jednotlivec, po vzájomnej dohode podieloví alebo bezpodieloví spolumajitelia majitelia) nehnuteľnosti 1/1-ny z celku zapísaný v LV príslušného k.ú., zruší kedykoľvek a komukoľvek svojprávnemu (teda po dovŕšení veku plnoletosti blízkej osoby v I. rade) trvalý pobyt na vecne a miestne príslušnej ohlasovni aj bez rozhodnutia súdov.

Obec bude podľa zákona viesť na miestnom úrade takúto osobu "bez domova".

Vlastnícke práva sú nadradené nad zákonom o pobyte, nie je možné vlastníka obmedzovať trvalým pobytom, ako to bolo za boľševickej mafie.

Trvalý pobyt má len informatívny charakter, nie je právne k ničomu viazaný.