Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovoz medu z Vietnamu

Dobrý den,
Rád bych se zeptal jak je to když si na dovolené chci přivést do ČR med a kolik ho mohu maximálně na osobu vzít. Med je z místní farmy bez jakéhokoliv značení či složení. Ovšem není problém ho slít do jakékoliv prázdné sklenice na med.

možná sem našel díru v zákoně

to dost těžko - o výrobky živočišného původu a jejich uvádění na trh, potažmo vůbec import do republiky, se stará SVS (Státní veterinární správa) a Státní zemědělská a potravinářská inspekce, a dopředu tvrdím na 99 %, že oficiálně nedovezeš ani deko, a pokud to zkusíš načerno, tak si zakládáš na solidní flastr od státu, a lynč od včelařů, pokud kvůli tobě někdo bude muset likvidovat úly…