Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Realitna kancelaria

Dobrý deň.
Prosím vás o radu . Mám záujem si otvoriť realitnú kanceláriu , je to viazaná živnosť a teda musím preukázať 5 ročnú prax v obore . Prax som získal ako bezplatnú prax v realitnej kancelárii u známeho ( pomáhal som so zmluvami , nahadzoval byty atď ... ) V zákone nieje nikde presne stanovené akým spôsobom musím prax preukázať a teda sa pýtam , myslíte že bude stačiť ako doklad čestné prehlásenie od realitnej kancelárie že som tam skutočne praxoval ?

No to jsem zvědav, jak prokážeš pětiletou praxi bez pracovního poměru, bez jakékoliv odměny za práci. Slovenské zákony ale neznám. Spíše bych tipoval, že pokud ti to známý potvrdí, sám se potenciálně dostane do velkého průšvihu: co když si zajdeš někam stěžovat, žes "tam dělal pět let" a nedal ti ani euro?