Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabití sraženého zvířete?

Zdravím, dnes ráno když jsem jel do práce tak jsem potkal auto, co srazilo malou srnu. Srnka měla na kaši přejeté zadní nohy, rozpárané břicho, střeva ven. Ale stále sebou mlátila. Řidič co ji srazil si dával dohromady nárazník. Zastavil jsem tam a řekl mu, že by ji bylo potřeba zabít aby se netrápila. On mi na to odpověděl že nesmí a musí vyčkat příjezdu policie. Nejen, že sražená srna se trápila, ale blokovala i dopravu protože mlátila sebou uprostřed vozovky.
Nemohl jsem se na to dívat, zatáhl jsem ji na kraj silnice a tam ji podřízl "kobercákem" co jsem měl v autě. Řidič co ji srazil po mě řval. že to jsem neměl, že s toho budou problémy.
Poslal jsem ho do prdele a jel do práce.

Jak to je? To se opravdu má nechat zvíře trápit a blokovat dopravu než se na místo doloudají policajti s myslivci nebo co?

Neměl jsem čas tam čekat. Nebylo ani proč.
Takže správně podle zakona je nechat takhle přizabité zvíře trpět dalšich 10-30min než přijede policie s myslivci a ještě k tomu dále nechat omezenou dopravu?

Ptám se jen ohledně toho, jak je to správně podle zákona. Já bych to znovu udělal jak teď ať si říká kdo chce co chce. Mám zvířata rád, vyrostl jsem na statku svědomí by mi nedovolilo jen tak odjet.

Ddex, podle mne jste udělal dobře. Nikdo Vás nemůže za něco popotahovat. Řidič byl zbytečně vystrašený, nechápu, jaké by kdo měl mít problémy.
To že jste ho poslal do... nebylo slušné, měl jste ho poslat jinam, kde to není tak urážlivé, třeba za auto. Ale jinak jste se zachoval jako chlap.

Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Dobití umírající zvířete bych za lov teda nepovažoval.

Já bych se bál, že to zvíře trpí nějakou nemocí. Například se tradovalo, že liška co je nakažená vzteklinou ztrácí svou přirozenou plachost. Asi je dobré tomu zvířeti ukončit trápení, ale pokud bych u sebe zrovna neměl kulovnici, abych to mohl udělat na dálku (nevlastním ji ani žádnou jinou střelnou zbraň), tak bych to nechal na těch co to mají v popisu práce. Bližší košile než kabát.