Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně nahrávání

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možno nahrávat zvukovou stopu během vyučovací hodiny bez souhlasu? Učitel je občas hodně "drzí" až vulgární.
Našel jsem podle zákona č. 89/2012 Sb. § 88 že se to může použít k ochraně svých práv, ale jestli tam není někde "zakopanej pes".

Děkuji za odpovědi

Takové nahrávání by se snad dalo tolerovat při nahrávání vyučování pro osobní potřebu a výlučně pro studijní účely. I když ani v tomhle případě to nebude tak úplně legální.
Pro účely "blamování" učitele to legální nebude zcela určitě a nedělal bych to, pokud by to nebyla opravdu poslední možnost.

Nahravat mozes, u riaditela pouzit mozes, ale na sude s takouto nahravkou neuspejes. A zverejnovat uz vobec nie, uz bolo par sudov, ked nasledne ucitel napadol na sude žiaka a je takmer iste, zeby to vyhral.

Trosku mimo temy:
Asi 2-3 roky dozadu som riesil na jednej ZS kamerovy system a bol navrh dat kamery do tried.
Paradoxne pri ziakoch(rodicoch) to bolo tak 50:50, ale takmer 90% ucitelov odmietlo zavedenie kamier v triedach.
Mne osobne je to divne, pretoze ak by kamery v triedach niekoho chranili tak je to prave ucitel, pretoze predpokladam, zeby sa vyrazne zlepsila disciplina na hodinach.