Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem exekuce

Dobry den chtěl jsem se zeptat přitelkyně ma exekuci ale nabytek televize jsem koupil ja a mam učtenky + někde i moje jmeno.mam si to nechat ověřit od notaře?a kolik to stoji děkuji

musíte podat vylučovací žalobu k exekutorovi, který majetek oblepil (sepsal do soupisu) a to do 30 dnů

pokud ji zamítne, musíte žalovat věřitele přítelkyně u soudu.

Náklady jsou za Vámi, nic v této demokratické společnosti nevysoudíte. Pokud exekutor odmítne, soudní poplatek je 2.000,-Kč + všechno ostatní, jako jsou poplatky notáři, ZNALECKÉ POSUDKY, cesty svědků na soud a jejich náhrada času, mzdy.

Jedině pak až po 20 letech prohrajete všechny soudy i u Ústavního soudu, můžete se obrátit na Evropský soud pro lidská práva, ale tam proti Vám budou stát ti nejlepší právníci z ČR (Dříve to byl Milan Kindl). Poté už nejde o nábytek, rodinné obrazy, ale jen o peníze.

Moje rada? nechte to plavat, chce to velký pohodlný polštář a ručník na slzy

Ale doporučuji tento příspěvek ignorovat, abych nebyl obviněn z NENÁVISTI.

KOZAKL,

moje zkušenosti jsou, že je to NAOPAK. O žádné dokazování nejde, o tom si rozhodne exekutor sám. Nejsou to moje zkušenosti, ale zkušenosti lidí, kteří se sezlou potázali.

Věřit jakémukoli ALTRUISMU je čiré ŠÍLENSTVÍ. Exekutor má nejvyšší zájem prodat věc za 100,- a účtovat si za to 1.000,-

Ano,styl jedná známá mé známé slyšela ... Tak ne. Pokud chce tazatel své věci zachránit a má platné a správné doklady a faktury,tak uspěje. Taková divočina jak ji srdceryvně předestíráš tu většinou není.K notáři se nechodí,ale prokazuje se dokladem o nákupu,nejlépe fakturou se jménem. Nějaké darování den před exekucí samozřejmě nevýjde.Pokud exekuce nezačala a není nic olepeno,tak briskně odstěhovat co jde.U každé exekuce exekutor vystavuje zápis,tak je nutné nechat zapsat ty nabývací doklady,nejlépe i fotokopie přiložit.

NE, NE, NE, jedna blbost za druhou. Žádný styl jedné známé, ani slyšela.

Taková divočina tu je a snad 2 malé exekutorské úřady ze zapadákova to možnáááá nedělají, a zatím je praxe obstavovat co se dá a nechávat to měsíce ladem i klidně po zaplacení Vám obstaví dům. Vy asi žijete na jiné planetě.

Nenalhávejte tady lidem nesmysly. Jde o nátlak na všechny ostatní a získání peněz od kohokoli.

Běžná výmluva je, že doklad nemá rodné číslo. Polepí vše co mohou s tím, že pak můžete se odvolat.

Rozhodně bych to nepodcenil. Nenechte se opít rohlíkem, spláčete nad výdělkem. Ani soud vám nevrátí vše.

velká písmena = křik
https://365tipu.wordpress.com/2015/09/15/tip258-pr oc-na-internetu-nepsat-velkymi-pismeny/

Psaní velkými písmeny je zajímavý fenomén. V počítačovém a internetovém světě už má dlouhé roky příchuť toho, že ten někdo křičí, v angličtině se něčemu takovému říká shouting či yelling. A co je důležité, je to považováno a chápáno jako nevychované, neslušné a hrubé.

hmmm, to jsem fakt nevěděl. Někdy je ale třeba něco zdůraznit. Někteří lidé čtou jen část věty a pak ztratí pozornost a avšak každý máme pod jedním slovem třeba něco jiného.

Lampa = láhev vína
Lampa = elektronka
Lampa = veřejné osvětlení
Lampa = svítilna

dědictví = dostanu prachy
dědictví = půjde po mě exekutor za něco, co jsem nezpůsobil.

Nebo nepochopení slova - nedorozumění.

aktiva / pasiva
podnikatel / živnostník

kdysi jsem měl Š 120 (Š105S 1980 předělaná na 120) a řešili jsme co je AC pumpa. Pro každého byla AC pumpa ta věc na boku motoru, kterou poháněla vačková hřídel a ona dodávala benzín do karburátoru.
Ve skutečnosti AC pumpa byla v karburátoru a vstřikovala při sešlápnutí plynového pedálu navíc benzín do sání. ...

S tymi exekutormi je to pomerne komplikovane. Uz sme tu parkrat riesili napriklad zabavenie veci bez pritomnosti majitela bytu. V praxi sa to robi tak, ze exekutor pride s typkom na otvaranie dveri, ten mu otvori byt a on kona svoju pracu.
Samozrejme toto legalne nie je, na takyto postup musi exekutor splnit urcite pravidla (uz si ich presne nepamatam, je to rozobrane v inom vlakne), na ktore vsak exekutori zvysoka seru a tento postup je pravne napadnutelny. Idealne je v takomto pripade volat policiu a nechat tento pravny oriesok na nich. Samozrejme treba sa hned stazovat na konanie exekutora. V pripade spravneho konania voci nemu mu tozito hrozi az "strata zamestnania" a to oni neradi riskuju nakolko ide o pomerne lukrativne povolanie.
Dalsia moznost je ten notarsky supis majetku vycapeny na dverach pre istotu, keby sa exekutor rozhodol exekuovat bez tvojej pritomnosti.
Dovolim si tvrdit na zaklade mojich skusenosti a z pocutia, ze vacsina exekutorov u nas (v CR to nebude ine) su trubky s minimalnym pravnym povedomim a su samozrejme lenivi, takze cela ich exekucia spociva v tom, ze maximalne zablikuju ucty v banke a zistia, ci dany jeidnec nevlastny nejaku nehnutelnost, ci hnutelnost. Tam, uz ich snaha konci, takze tie dramaticke exekucie, ktore pozname z TV su naozaj vynimocne (vzhladom na pocet exekucii). Sam mam za roky podnikania odpisanych kopec dlhov vdaka neschopnosti exekutorov cokolvek vymoct.
Prave preto je pre dlznika dobre, ak si vyberie spolahliveho exekutora, co bude u nas v tomto roku uz znemoznene, pretoze exekutora bude pridelovat sud.

Mohu se zeptat, kolik dluží?
Pokud relativně málo, není šance se s exekutorem domluvit na srážkách ze mzdy? Nejhorší je čekat a nic nedělat. Každému radím, ať se o své dluhy a jejich řešení aktivně stará. Je velká šance, že tím předejde onomu olepování, pokud je dluh reálně splatitelný.

Televizi a to, co je moje (a co jde), bych ale preventivně odvezl pryč. Vím, jsou to problémy, ale je to jistější.

Na rozdíl od jiných jsem spolupracoval se spoustou exekutorů (z titulu zaměstnavatele) a moje osobní zkušenosti nejsou nijak negativní. Nejjistější jsou obstavené účty, spoření, srážky ze mzdy. Exekutor nemá (předpokládám) žádný osobní zájem někde po burzách prodávat zabavené haraburdí. Pokud si člověk uvědomí, že na vině je v prvé řadě dlužník, začne se na to dívat trochu jinak. A že jsou někteří dlužníci idioti a nechají dvoutisícový dluh nechat vytáhnout až na padesátku, je jen jejich hloupost. Podobných případů jsem pár měl (zaměstnavatel exekuovaného zaměstnance); je radost rodičů/partnera mít takový "poklad" doma. Zažil jsem i exekuce nemovitostí (pozemky, barák), něco se prodalo, něco ne. Pokud je dluh milióny, je exekuce RD přiměřená. Pokud dlužník dluží 50.000 a nechá si sebrat barák, je něco špatně.

Neoponuji ale tvrzení, že někteří exekutoři dokážou být opravdu zlí. A že jednání některých je za hranou dovoleného. Já se s takovým jednáním nesetkal.

pokial máš účtenky a iné doklady,ktoré preukazujú,že omylom zabavené veci patria Tebe a nie priamo exekuovanej osobe,treba na súde,ktorý poveril exekútora výkonom exekúcie podať tvz.vylučovaciu žalobu o navrátenie neoprávnene exekútorom označených/zabavených vecí
,zároveňsi touto žalobou aj nárokovať vrátenie všetkých nákladov spojených s navrátením zabavených vecí včetne výdavkoc na Tvoje právne úkony s tým spojené,k vylučovacej žalobe prilož kopie dokladov/účtenielk,nie originály,do žaloby napíš že originály dokladov dáš len k nahliadnutiu súu podla potrieb a uváženia súdu,originály učteniek nedávaj z ruky,tie si daj len okopírovať,prípadne overiť na matrike-nieje to nutné,súd počas konania Ťa pravdepodobne predvolá a vyžiada si originály k nahliadnutiu a porovná si sám počas pojednávania zhodu kopii priložených k žalobe s predloženými originálmi,za podanie žaloby a jej prijatie podatelňou súdu sa obvykle platí len jednorazový administratívny poplatok-súd zašle šekovú poukážku neskôr,pri podaní sa priamo neplatí nič,urob si kopiu žaloby,jeden kus sa odovzdáva súdu a jeden Ti opečiatkuje podatelňa,že bola žaloba podaná vtedy a vtedy a máš doklad o tom,že vylučovacia žaloba bola vôbec podaná.....
overenie kopii dôkazov/potvrdení si daj spraviť na matrike,tí zo zákona nesmú pripočítavať dph a iné poplatky k poplatku za overenie,oni majú tieto poplatky nariadené štátom a nesmú ich nijako svojvolne upravovať ani podla zákona o miestnych poplatkoch a daniach jednotlivých mestských/miestnych samospráv,notár si môže započítať pri overení dph,poplatok za právny úkon,poplatok za úradný výkon etc,to matrika zo zákona nesmie,tam to vyjde nepomerne lacnejšie,tam to vyjde na pár korún....