Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyživovací povinnost k dítětí v studentském stavu

Dobrý den, mam vystudovaný odborný obor v učilišti a studuji nástavbový technicky zaměřený obor (jsem v prváku z dvou tříd), ale co se nestalo moje ex-přítelkyně mi řekla že je v tom. (Jak jinak, dozvěděl jsem se to až v době kdy už bylo pozdě s tím něco dělat. Že já vůl si s ní něco začínal.). Dosáhl jsem prvních svých kulatin a dítě je již 3 měsíce na světě. Jako student se snažím pilně makat abych zvládl udělat maturitu a pak jsem chtěl jít na vysokou školu. Na mě otec platí též výživné (jak se vezme že platí, jednou za půl roku něco pošle).

(Pokud vás víc z detailů z toho dotazu nezajímá, přeskočte rovnou nakonec k otázkám.)

Předem se omlouvám že do tohoto textu se projevily i mé city vůči osobám.
S mojí ex-přítelkyní jsem se nedávno rozhádal. Měl jsem k tomu pádné důvody a nyní se mě ex-přítelkyně snaží dostat k soudu. (Před těmi měsíci jsme se na papíru dohodli že jí budu posílat 1500,- měsíčně) ANO, to jsou pěkné alimenty ale pro můj studentský život absolutně nedostupné peníze. Vyžívám z každé poslední koruny co kde dostanu. Za tu dobu jsem jí tedy ještě ani jednou nezaplatil. (Hodlám to klidně doplatit až po ukončení studia, kdy budu mít přísun peněz).

A já jsem zde se optat jak to jako student bez práce budu mít. Bude mít u soudu nějaké nevýhody?
O to dítě jsme nestáli ani jeden (Tedy ona ze začátku ano, ale poté už ne) a já jsem už v té době s ní nebyl když mi oznámila že je v tom.

Snažím se k celé věci přistupovat rozumně ale většina lidí v mém okolí je nesnesitelná. (Pro ně existuje jen její život, ale nezajímá je jak to doopravdy bylo a že že mi ubližují citově).
Ex-přítelkyně je daleko od mého studia a nedej bohu aby se to tam někdo dozvěděl. Už takhle ve své škole prožívám šikanu a bojím se kam by to zašlo dál.
Jelikož jsem zcela upřímný na rovině jsem své ex-přítelkyni řekl že si nepřeji aby tuto informaci rozšiřovala do okolí mé školy. (Což byla asi ta největší hloupost co jsem mohl udělat).
Teprve teď nedávno byl ve škole den otevřených dveří a já jsem tam byl jako průvodce. Jak jinak ona tam přišla se svým otcem a hledali všude mě. Pak její fotřík řekl že přišel všem ukázat jaké jsem si udělal dítě a že se o něho nestarám. (Omlouvám se že do toho zatahuji i psychologii) Vím že většina z otců by se zachovala stejně, ale je to absolutně nelogické jednání a dokonce bych něco takového od dospělé a rozumné osoby nečekal. S její rodinou už od té doby také nevycházím. Ve škole se to naštěstí nikdo nedozvěděl (díky mým skvělým okecávacím schopnostem). Nyní je doba kdy už se cítim na normální vztah, být s někým koho mam doopravdy rád. Ba dokonce mam už i něco načatého s velmi půvabnou slečnou se kterou si velmi dobře rozumíme. Bojím se že příjde den kdy zase dorazí ex-přítelkyně a řekne jak to doopravdy je. (Já bych to té holce samozřejmě řekl, ale je kravina jí to říct hned ze začátku, třeba časem než bysme spolu měli začít žít). A těmito řečmi mi dokáže rozbořit celý sociální život. Snažím se ke všemu přistupovat normálně a rozumně.

Abych vlastně shrnul proč zde píši (OTÁZKY):

Až-li se dostavím k soudu bude se brát ohled na to že jsem student? A že můj otec je (ne)platič mých alimentů?
Bude se taktéž brát ohled (kdyby mělo dojít na věc) že ex-přítelkyně se mi snažila rozbít celý sociální život tím, že zaměřeně to říká každému s kým se znám a s kým se seznámím.
Bude možné se domluvit na tom že můj stav placený alimentů započne až po ukončení mého studia?

Mockrát vám děkuji za všechny případné odpovědi. S anonymně smyšleným jménem vás pozdravuje Dmytr Pavel.
(Ještě dodám jednu otázku do příspěvku, zde se všechno nevešlo.)

Dodatečná otázka která se nevešla do příspěvku:

Jak byste se zachovali kdyby jste byli na mém místě a vaší nově vyhlídnuté holce (se kterou si fakt rozumíte) by napsala vaše EX o všech těch věcech.
A prosím vás, řeči typu ('zasloužil sis to', 'máš zavyučenou', 'sežer si to') logicky podložte. Jsem člověk jako každý z vás a snažím se k tomu přistupovat rozumně. Mam své city, které mě bolí. A chci dál žít svůj život a nebýt otrokem slečny kterou již nemiluji a nic s ní nechci mít.

1) zjistila bych si otcovství
2) pokud je dítě vaše, pak se o něj postarat !!! Výmluvy dítě nenakrmí. Existují snad brigády, ne? A 4 do měsíce, abyste dal dohromady alespoň dva tisíce snad zvládnete. Je hnus se snažit o to nedat nic nebo co nejmíň. A že to doplatíte zpětně? A to dítě pak taky nakrmíte a ošatíte zpětně? Co to je za blbost?