Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba parkoviska vedla cesty

Zdravim,

Chcem sa opýtať, na sídlisku máme nevysporiadané parcely medzi chodníkom a medzi cestou. Teraz tam je tráva a zasadené stromy. Majitelia parciel sa súdia s mestom. Mňa napadlo parcely odkúpiť a spraviť tam parkovisko. Nápad je samozrejme jedna vec, ale realizácia a ostatné je druhá.

Chcem sa opýtať čo všetko je potrebné na niečo také. Čí má vôbec zmysel zisťovať a dohadovať prípadné ceny za predmetný pozemok. Kto každý sa musí k danému parkovisku vyjadriť ? Zrejme je potrebné aj stavebné povolenie ? Alebo je to len na ohlásenie ? Nemá to predsa základy... A ako s tými stromami ?

Riešil niekto niečo podobné ?

Ďakujem

Jak píše už kozakl,zeptejte se předem na stavebním úřadě.Mohou nastat problémy s územním plánem,odbor životního prostředí třeba nepovolí bagrování v okolí stromů kvůli možnému poškození kořenů atd.Taky tam asi povedou nějaké sítě,tj.kabely,voda,plyn a to musí zase povolit jejich majitelé do toho kopat,překládat to asi nebudou.
Taky asi záleží,jestli to bude pak parkoviště soukromé nebo ho třeba chcete provozovat jako nějaké placené i pro cizí.Někde u domu na zaparkování stačí zpevněná plocha,ale na stavbu se stavebním povolením by mohli požadovat i nějaké postupy podle norem,tj.vybagrovat do určité hloubky,pak drenážní vrstvy,izolace atd.Stačí se podívat,když někde něco budují nebo opravují stavební firmy,tak to rozvrtají do půl metru a trvá jim to 2 měsíce.U nás na sídlišti dělali silnici,chodníky a parkovací místa přes půl roku.