Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stravne listky a novy zakon o zvyseni stravneho od 1.12.2016

Dobry den, chcela by som sa opytat na novy zakon (platny od 1.12.2016) ohladom zvysenia min.sadzby za stravny listok na den na hodnotu 3,38€.
Moj zamestnavatel vydava listky v hodnote 3,30€ a ani to neplanuje zmenit, kedze (podla slov vedenia spolocnosti), prispieva v plnej vyske stravneho listka zamestnancovi, cize zamestnanec nic nehradi.
Je to v poriadku? Ja som skor nazoru, ze by mal vydavat listky tak, ako kazde zakon a ci bude uhradzat v plnej vyske alebo len 55% je na rozhodnuti spolocnosti samozrejme.
Zial, som v tomto "boji" sama, kedze ostatni kolegovia su radsej ticho, aby sa im zamestnavatel "nepomstil za neposlusnost" a sice by sme mali stravne listky v hodnote 3,38€ ale 45% by si museli doplacat zamestnanci.
Co poradite?
Vopred dakujem.
A.

ano, asi mate pravdu. len mi je luto, ze nas zamestnavatel jedna z pozicie moci a robi si zo zamestnancov rukojemnikov (bud budes ticho a bude vsetko OK, alebo mas "po chlebe" (to je ta emocna hladina :-), ale to uz je asi na rozhodnuti kazdeho z nas, ci to bude znasat alebo pojde inde.). a chcela som vediet, ci musi navysit tu sumu na 3,38€ alebo nie (to len zo zaujimavosti).

Tak jinak - pokud Vám zaměstnavatel "přispívá" plnou cenu poukázky ve výši 3,3 euro, tak Si dodejte těch 0,08 euro, a máte příspěvek dle zákona. Pokud chcete, aby Vám dával poukázku ve výši 3,38 euro, ale budete si doplácet cca 1,5 euro, tak něčemu nerozumím (podle mého skromného, jako vždy správného, názoru na tom budete poněkud hůř, ale je to Vaše volba, jen se pak nedivte, že s Vámi na pracovišti nebudou mluvit ani dveře od záchoda…).

...prosim Vas, citajte pozorne. Ja nikde nepisem, co sa chystam urobit. Len som chcela radu a zistit, co by som urobit TEORETICKY mohla.
...fakt som necakala, ze mi tu bude niekto pisat o tom, ze mi asi rozbiju hubu a pod. ...a uz vobec nie od zeny, ktora mi nick "karel" :-)
...si chodte riesit svoje komplexy niekde inde :-)

...a uz vobec nie od zeny, ktora mi nick "karel"

Já opravdu nejsem žena Karel :-D,tou větou jsem myslel Vás-kdybyste byla chlap,rozbijou Vám hubu místo nadávek oni.

A že se to nechystáte udělat,moc jasné z vyjadřování není,prostě to zaměstnavateli "nedarujete" a bojujete:

Zial, som v tomto "boji" sama, kedze ostatni kolegovia su radsej ticho, aby sa im zamestnavatel "nepomstil za neposlusnost"

a komplexy fakt nemám,je mi opravdu jedno,jak to dopadne.

Ano - v titulním dotazu žádáte o radu - té se vám dostalo. Nicméně to shrnu ještě jednou - NE, správně to není, že vám zaměstnavatel dává poukázky a 3,30 euro, ale v osobním zájmu do toho nešťourejte, protože se vám jinak asi bude hledat nové zaměstnání velmi obtížně (neboť s kolegy už nevydržíte, a v novém místě nebudou chtít mít nic společného s člověkem podobného charakteru).