Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stravne listky a novy zakon o zvyseni stravneho od 1.12.2016

Dobry den, chcela by som sa opytat na novy zakon (platny od 1.12.2016) ohladom zvysenia min.sadzby za stravny listok na den na hodnotu 3,38€.
Moj zamestnavatel vydava listky v hodnote 3,30€ a ani to neplanuje zmenit, kedze (podla slov vedenia spolocnosti), prispieva v plnej vyske stravneho listka zamestnancovi, cize zamestnanec nic nehradi.
Je to v poriadku? Ja som skor nazoru, ze by mal vydavat listky tak, ako kazde zakon a ci bude uhradzat v plnej vyske alebo len 55% je na rozhodnuti spolocnosti samozrejme.
Zial, som v tomto "boji" sama, kedze ostatni kolegovia su radsej ticho, aby sa im zamestnavatel "nepomstil za neposlusnost" a sice by sme mali stravne listky v hodnote 3,38€ ale 45% by si museli doplacat zamestnanci.
Co poradite?
Vopred dakujem.
A.

ano, asi mate pravdu. len mi je luto, ze nas zamestnavatel jedna z pozicie moci a robi si zo zamestnancov rukojemnikov (bud budes ticho a bude vsetko OK, alebo mas "po chlebe" (to je ta emocna hladina :-), ale to uz je asi na rozhodnuti kazdeho z nas, ci to bude znasat alebo pojde inde.). a chcela som vediet, ci musi navysit tu sumu na 3,38€ alebo nie (to len zo zaujimavosti).

...prosim Vas, citajte pozorne. Ja nikde nepisem, co sa chystam urobit. Len som chcela radu a zistit, co by som urobit TEORETICKY mohla.
...fakt som necakala, ze mi tu bude niekto pisat o tom, ze mi asi rozbiju hubu a pod. ...a uz vobec nie od zeny, ktora mi nick "karel" :-)
...si chodte riesit svoje komplexy niekde inde :-)

Ano - v titulním dotazu žádáte o radu - té se vám dostalo. Nicméně to shrnu ještě jednou - NE, správně to není, že vám zaměstnavatel dává poukázky a 3,30 euro, ale v osobním zájmu do toho nešťourejte, protože se vám jinak asi bude hledat nové zaměstnání velmi obtížně (neboť s kolegy už nevydržíte, a v novém místě nebudou chtít mít nic společného s člověkem podobného charakteru).