Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabourání mého auta na parkovišti

Zdravím,chtěl bych se zeptat jak postupovat a případně pokud dojde k odmítání,jak postupovat dál

Stalo se to minulý týden v práci na parkovišti,dělal sem přesčas a viník šel domů normálně,při couvání narazil do mého auta
které má po nárazu důlek nad předním kolem o velikosti pěsti a oprýskanou barvu.Vystoupil z auta,podíval se co se stalo a jel dál.. (to vím z doslechu od svědků)

Všiml sem si toho včera večer,takže po týdnu,dnes,když jsme jeli domů z práce,sem to ukazoval kamarádovi a stáli tam naštěstí další lidi (svědci),kteří naši debatu slyšeli a řekli mě kdo to byl,že ho viděli a mysleli si,že za mnou viník přišel a řekl mi o tom,což se bohužel nestalo.

Je to smutné mít takového kolegu,ale co nadělám...chci to vyřešit diplomaticky,zítra za ním normálně přijdu a povím mu slušně o tom jak se zachoval a chtěl bych se domluvit co dál,nejraději bych se s ním domluvil,že to na vlastní náklady nechám opravit v servise a pak mu dám okopírovaný paragon,který mě proplatí,ale co mám dělat v případě že odmítne?Mám dva svědky,kteří mě to dosvědčí...Oni byli v autě taky minimálně dva

Děkuju za postřehy

Jelikož jsme spolupracovníci a "známe se" tak v to doufám,škoda není až tak velká,aby si nemohl dovolit uhradit opravu,tomu aby to vyřešil někdo jiný se chci vyhnout právě,ale pokud nebude jiná možnost,bohužel...zítra mu to řeknu a napíšu jak sem dopadl,chtěl se spíš zeptat,jak popřípadě argumentovat,pokud se bude vymlouvat,že o ničem neví a tak,když mám důvěryhodné svědky,kteří tu nehodu viděli

Prostě mu řekněte,že se domluvíte na zaplacení opravy nebo ať to nahlásí své pojišťovně,že ale může dojít ke krácení jeho bonusu na pojištění pro příštích pár let.
Když to nebude chtít nahlásit a sepsat,trvejte na dodatečném přivolání Policie,která mu ovšem asi dá navíc hned pokutu.