Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prodej rodinného domu

Dobrý den,
prodala jsem domek bez advokáta kupující sepsal smlouvu a já ji podepsala.
Při podpisu smlouvy jsem dostala 50% z ceny nemovitosti a kupující ten samý den šel na katastr nemovitostí a požádal o vklad do katastru nemovitostí teď běží 20 ti dění lhůta, která končí 20.2. niní jsem kontaktovala kupujícího aby mě zaplatil zbytek peněz tedy zbylých 50% a teď se vymlouvá že zaplatí až bude on zapsány na katastru nemovitostí.
Koupila jsem nový domek vzala si hypotéku a k tomu jsem měla dat i moje penize a teď nato nemám.
Když jsem mu volala že potřebuji, aby mě zaplatil zbytek peněz tak se vymlouvá.
Bojím se že i když on bude zapsány na katastru nemovitostí tak ani pak mě to nezaplatí.

Můžete mě prosím poradit co mám dělat.

Je možné zajít na katastr nemovitostí a zastavit převod nemovitosti.

Moc Vám děkuji za pomoc.

Božena

Vy byste si měla zajistit předběžné opatření soudu, samozřejmě po domluvě s právníkem, jak ho konkrétně provést a měla byste mít v ruce nějaká fakta o vaší situaci - proveďte to co nejdříve!
Katastr v této chvíli sám od sebe nic nezastaví.