Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Příjezdová cesta

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat před nějakou dobou jsem koupil chatu na Smraďavce.
Jenom že příjezdová cesta je jiných majitelů, kteří tam mají chaty.
Dva majitelé chaty s tou příjezdovou cestou mě zakazují jezdit po té cestě k mé chatě.
Někde jsem četl že pokud je cesta používaná, že snad by to měli dovolit podle nějakého paragrafu.
Ta cesta je tam kolik deseti letí.
Může mě někdo prosím poradit.
Dokonce ty majitelé tam dali přes příjezdovou cestu zábrany, abych přes tu cestu nemohl jezdit ke své chatě.
Moc Vám všem děkuji

1/kouknout se nebo zeptat na katastru nemovitostí,zda je tam zapsané nějaké věcné břemeno.
2/zkusit kontaktovat minulého majitele chaty,jak to měl domluvené on.Třeba jen majitelé cesty čekají na nějakou nabídku(všimné).Pozemek bez zajištěného příjezdu nebo přístupu by neměl snad ani prodávat.
3/když to nepomůže,tak jedině jednat s majiteli cesty,za jaký poplatek průjezd povolí.

Cesta tam môže byť používaná aj stovky rokov pokiaľ má vlastníka, ktorý to ticho strpí alebo má vlastník nehnuteľnosti z právneho aspektu príjazdovú komunikáciu zapísanú ako vecné bremeno v LV s presne vymeraným zememeračským plánom úradnou osobou z odboru. V tom prípade musí čušať, ako voš pod chrastou.

Ak je to obecný pozemok alebo majetok lesov, potom sa dohodni s obcou aké sú podmienky pri užívaní ich vlastníctva.

Chatári nech držia hubu a krok aj v prípade, ak by na vlastné náklady cestu na cudzom pozemku obložili zlatými oválmi. Môžu sa sťažovať na lampárni ak budeš nielen ty či pocestní na ceste tancovať 24-hodnín denne.

Ak sa ale skutočný vlastník, (ktorý nemá v LV pod čiarou vyznačené nejaké záznamy viažuce sa k verejnej komunikácii) jedného dňa naserie, cestu bagrami rozkope, sú všetci okolití chatári namydlení, ani na súde si neprdnú.

Etkine, Vy si koupíte chatu a nemáte k ní cestu? Proč by Vám měl majitel cesty umožňovat chodit po jeho soukromé cestě k baráku? Snad jen z lásky k bližnímu, nikoliv však cestou práva.
Mám podobnou situaci, kdy domek za mnou nemá příjezdovou cestu, takže o problém něco vím.