Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Příjezdová cesta

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat před nějakou dobou jsem koupil chatu na Smraďavce.
Jenom že příjezdová cesta je jiných majitelů, kteří tam mají chaty.
Dva majitelé chaty s tou příjezdovou cestou mě zakazují jezdit po té cestě k mé chatě.
Někde jsem četl že pokud je cesta používaná, že snad by to měli dovolit podle nějakého paragrafu.
Ta cesta je tam kolik deseti letí.
Může mě někdo prosím poradit.
Dokonce ty majitelé tam dali přes příjezdovou cestu zábrany, abych přes tu cestu nemohl jezdit ke své chatě.
Moc Vám všem děkuji

Etkine, Vy si koupíte chatu a nemáte k ní cestu? Proč by Vám měl majitel cesty umožňovat chodit po jeho soukromé cestě k baráku? Snad jen z lásky k bližnímu, nikoliv však cestou práva.
Mám podobnou situaci, kdy domek za mnou nemá příjezdovou cestu, takže o problém něco vím.