Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spoluvlastnictví

Jsem se švagrovou spoluvlastník rodinného domu se zahradou. Každá máme půlku. Soused by si chtěl odkoupit od nás kousek zahrady , ale švagrová nesouhlasí. Můžu mu ten kousek prodat ze svojí půlky ? Děkují

Jedine si dať obaja podieloví spoluvlastníci po vzájomnej dohode vymerať spoločnú časť parcely a potom ju spoločne predať susedovi. Iná cesta nie je možná v prípade podielového spoluvlastníctva, ktoré nie je presne vyčlenené alebo zápisom v LV rozdelené.