Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozvod

Dobry den chci podat o rozvod chci vedět vše kolem něj.ja pracuji na smlouve moje manželka nepracuje je na uřade byt je statni ten ji necham dobrovolně.ale jestli musim dosoudu platit i najem i když tam bych nebydlel.a za druhe po rozvodu když byvala manželka uděla na sebe dluh musim ho platit sem zani zodpovědny děkuji

"byt je statni ten ji necham dobrovolně" - rozdávať, ponechávať cudzí majetok je nad tvoje právomoci a kompetencie.

Neplať za byt, štát sa o deložovanie polovičky postará sám. Vymáhaná suma za ušlý nájom bude uplatnená u oboch manželov rovnakým dielom. (Hlavne u toho, kto legálne za príjem kdesi pracuje).

Pokiaľ sú dlhy tvojej polovičky uznané nejakým kompetentným štátnym orgánom na vykonateľnej listine počas doby trvania manželstva, sú tieto spoločné dlhy bezpodielovým záväzkom pre oboch manželov v rovnakom diele. (Zaplatí ich ten, kto legálne pracuje, lebo je jednoduchšie vymôcť si šušne od neho).

Vyživovacia povinnosť "ala americké právo" po rozvode na zdravú, pracovne schopnú, nemajetnú exmanželku v prípade bezdetného manželstva platí už aj v ČR? To mi poser prsa, šak sa nechajú samice navliecť do chomúta, dajú sa obratom porozvádzať "z objektívnej viny manžela" a budú si doma parazitovať, ako luxustné "madam" prostitútky. Ktorý pako chlap by sa ešte po tomto dobrovoľne oženil, však "kurev je na světě jako sraček".

Existuje v ČR predmanželská zmluva, ktorá je na súdoch akceptovateľná a právne priechodná?

"Existuje v ČR predmanželská zmluva, ktorá je na súdoch akceptovateľná a právne priechodná?"

Ne. Vtip je v tom, že do předmanželské smlouvy si můžeš napsat co chceš, ale je vpodstatě na libovůli soudu, co pak uzná jako průchozí. Protože když už to nebude odporovat zákonu, vždy to může odporovat "dobrým mravům".
Jediné zaručené řešení je nevstupovat s nikým do manželství.

V Americe je to naopak dobře udělané. Tam si můžeš napsat do předmanželské smlouvy cokoli a to také bude platit. To jen v Čechách je filozofie taková, že Češi jsou nesvéprávní dementi schopní podepsat cokoli a je tak potřeba je chránit před následky jejich vlastních rozhodnutí.