Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zodpovědnost majitele vozidla, provozovatel je někdo jiný

zdravím,
a)
jsem majitel vozidla, jsem zapsaný v TP jako vlastník, provozovatelem je jiná osoba, která je zapsaná v TP jako provozovatel.
hrozí mi z toho nějaké nebezpečí? v případě např. dopravní nehody, nebo když nebude platit pojištění atd

b) existuje nějaký veřejný registr vozidel kam můžu (byť i za poplatek) nahlédnout a zjistit co všechno vlastním?

díky

Si biely koník?

Na SR zaviedli právny pojem "Objektívna zodpovednosť" reálneho majiteľa veci z dôvodu, aby nevznikali výhovorky, právne kľučky a rôzne čachre-machre obezličky.

V prípade dopravnej nehody ak vodič nezdrhne z miesta činu je to jasné ako facka. Ak zdúchne bez svedkov, potom máš z pohľadu majiteľstva smolu, jedine ťa zachránia otlačky papilár na volante, pravda, ak s vozidlom nejazdila na striedačku celá armáda bezďákov. "Daj mi trochu šofnúť kámo, neondej sa".

"moje" auto vlatni oficialne otec, protoze to tehdy bylo z duvodu ziskani leasingu napsano na neho.. po zaplaceni jsme to nechali tak, bydlime kazdy na jinem konci republiky a je zbytecne sponzorovat stat kvuli spravnemu jmenu v TP

neplaceni pojisteni - on je majitel, za nim prijdou.. i kdyz jsem asi 10x volal na pojistovnu, at mi korespondencni adresu zmeni na moji, nejsou to schopni udelat.. slozenky, zelene karty, vsechno chodi k nemu domu

pokuty z radaru - nevim, nikdy jsem nemel tu cest :) predpokladam, ze slozenka s fotkou by prisla k nemu, protoze je majitel

nehoda - nedavno jsem mel drobnou nehodu, na policii jsem to vyrizoval ja jako ridic a ucastnik nehody, s pojistovnou uz musel komunikovat on jako majitel

takze dokud je provozovatel osoba rozumna, s kterou se da domluvit, nebezpeci by hrozit nemelo.. otazka je, co by se stalo, kdyby vyrobil fakt velky pruser a tvrdil, ze on to nebyl