Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplaceni neadekvatni nemocenske po autonehode

Zdravim, zpusobil jsem dopravni nehodu, ktera si vyzadala leceni. Bylo to teda trosku komplikovanejsi... 3 romove mi v dobe vykonavani brigady (rozvoz pizzy) obstoupili auto a zacali mi do nej kopat, nasledne jsem se zamkl v aute, zaradil jednicku a vyklickoval to kolem nich a odjel.. dopalo to tak, ze zavolali policii a zachranku s tim, ze jsem jednoho z nich srazil. Nechal se osetrit a se mnou se tahl rok soud. Dopadlo to tak, ze se pripad podminecne zastavil, protoze jsem nebyl nikdy nijak trestany a okolnosti pripadu to vcelku ulehcily (rom, mel 2,2 promile alkoholu v krvi a nejake drogy). Nicmene podle soudce jsem mel vystoupit z vozu a jit se presvedcit, jestli jsou vsichni v poradku - proto to podminecne zastaveni.

Podstatnou veci je to, ze mi prisla regresni nahrada skody po jeho nemocenske.. prvne mi OSSZ poslalo dopis na 28 801 Kc a nasledne po odvolani se me advokatky prisel dopis na 57 980 kc. Soudni znalec urcil, ze zraneni, ktere utrpel, si mohlo vyzadat leceni maximalne 3 tydny, zatimco poskozeny byl na nemocenske 7 mesicu. Do toho mu OSSZ vubec nezkratila nemocenskou (i kdyz byl v silne podnapilem stavu). S mou pravnickou jsme proti tomuto podali zalobu, i kdyz "hrajeme" ve prospech pojistovny, ktera by to cele uhradila, ale mi konretne jde o princip tohoto zkazeneho pravniho systemu, kdy nekdo neco vyplati z kasicky a nasledne se zacne po chybejicich penezich shanet. Chci se jen zeptat, co si o tom myslite a jestli to ma nadeji na vyhru u soudu... diky

Podle soudce vystoupit a jít se přesvědčit, jestli jsou všichni v pořádku? Jinak je ten soudce normální? V tomto případě to odporuje zdravému rozumu. Byl jste defakto napaden, a když byste se šel na ně pěšky podívat tak skončíte v nemocnici vy. Bych chtěl vidět co by na vašem místě dělal ten soudce. Měl jste oprávněné obavy z napadení, šli na vás v přesile - v rámci sebeobrany jste mezi nimi takto prokličkoval.
Držím vám palce, braňte se tomuto za každou cenu. Naději určitě máte..

Chyba byla, že jste nepodal žalobu pro napadení. (ideální by bylo vytáhnout mobil a situaci si nahrát).
Peníze stejně zaplatí vaše pojišťovna, takže bych vše toto oznámil vaší pojišťovně a ať si to zařídí ona.

PS: Když už se člověk v této zemi brání, musí se bránit takovým způsobem, aby následně nemohlo existovat více výpovědí než ta jeho.