Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradna chatka - povolenie

Dobry deň,
Mám záhradu v nájme od slov. zväzu záhradkárov. Pozemky sú nevysporiadané, to znamená že moja záhrada spolu so 6 ďalšími leží na jednej veľkej parcele "E" s asi 100 majiteľmi.
Rád by som si tam postavil záhradnú chatku. Je to vôbec možné ? Alebo aký je postup ? Šlo by napríklad nejak vyčleniť z tej Ečkovej parcely parcelu "C" len pod chatou a tú odkúpiť ? Akým spôsobom sa to robí ? Je veľmi náročné jednať s takým množstvom vlastníkov. Pozemok má v správe Slov. pozemkový fond. Riešiť to cez nich ?
Ďakujem

S tým ti nepomôžu ani vlastníci, aj keby chceli prípadne povolili stavbu.

Najprv: Územný plán, výňatok z poľnohospodárskej alebo lesnej pôdy, apod. až následne je možné požiadať o povolenie drobnej stavby v zmysle SZ (Drobná stavba 5x4m). Ak ti stavbu nepovolia, postav ju ako kočovní Cigáni tak, aby nebola pevne spojená základmi s pozemkom. Na kôloch, na podvozku maringotky, apod. prešpekulovanosti sa medze nekladú.

Lúza zlodejov si na Sľovensku stavia dnes aj priamo v mestských parkoch, na cudzích parcelách, chránenom území, na poľnohospodárskej či lesnej pôde celkom bez postihu v prípade, ak je dotyčný stavebník a investor nakvasený boľševik na VUML, židoboľševikmi vyvolený milicionársky potomok, degenerát, pako, mafiánmi komunistami naštepený na PF ÚK - "JÚDr." alebo echt protekčný eštébák, majiteľ krajiny, ktorý prerazil svojou inteligenciu už aj na územie ČR, taký SVK ambiciózny zmrd Bureš s "Čápím hnízdem na palici".

postupoval bych podle hesla "je snazsi ziskat rozhreseni, nez povoleni" :)

tzn. postav si co chces, kdyz si nekdo prijde stezovat, tak to zkus dodatecne zlegalizovat stylem "a to jsem fakt nemohl?"

dokud te nikdo nenapraska (ale sousedi byvaji zavistive svine:) ), na katastru nemaji kouzelny dalekohled, kterym vidi vsude

Rozmyslal som aj nad tym, ale u nas na debilistane bola zmena v stavebno zakone a dodatocne legalizacie stavieb uz nebudu mozne v buducnosti.
No racej by som siel cestou legalnou, ale na zahrade na urbariatnom pozemku to zrejme nebude mozne.