Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda

Dobrý den, prosím o radu probíhají daně minulý rok jsem pracoval brigádně v nejmenované společnosti posílali mi peníze na účet dělá to víc jak 34,000 Kč chtěl s toho odečíst daně problém je v tom že jsem měl mít 90 Kč na hodinu firma mi dávala prémie když jsem chtěl s účetnictví výplatní pásky nedaly mi je že mi že zákona nesměly dávat prémie a když půjdu na finanční úřad prý mi napíšou do vyplatnic dohromady víc hodin než 300 na daních by mi měly vrátit asi 6 tisíc stojí to zato jak to řešit?

Už mi to došlo spočítal jsem si peníze který přišly na účet 30,105 Kč. A ten papír co mi dali tam je napsáno vyplaceno příjmy obdrženy nebo vypláceny do 31.1.2017 34200 teď to chápu kde to vzaly a tam nechtějí uvést přesně kolik daní odvedly za mě.....

To není otázka na mě :D to já nevím jak to tam počítají řeším to že mi nechtějí poskytnout správné informace a pokud je budu chtít tak na mě hodí že jsem tam odpracoval více jak 300 hodin což podle smlouvy nesmím přesáhnout

Zaměstnavatel byl povinen Vám odměnu vyúčtovat, máte nárok nejen na výplatní pásky,
ale i na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla odměna vypočtena,
a na pořízení kopoí těchto podkladů na náklady zaměstnavatele.

Zaměstnavatel je také povinen Vám po skončení roku vystavit potvrzení
o zdanitelných výdělcích a odvedené dani z příjmu.
Neřešte to s účetní, ale obraťte se na jejího nadřízeného nebo na vedení firmy.

Myslím, že by jednání tohoto zaměstnavatele „ohodnotil“ i inspektorát práce.
Pokutou pro Vás si nejsem úplně jista. Odpracovanou dobu je povinen sledovat a evidovat
zaměstnavatel… Ten Vás neměl nechat odpracovat na DPP více než 300 hodin.

Poznámka:
Je chyba nepamatovat si, co jste kde podepsal,
takhle se někteří lidé dostávají i do dluhových pastí.