Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda

Dobrý den, prosím o radu probíhají daně minulý rok jsem pracoval brigádně v nejmenované společnosti posílali mi peníze na účet dělá to víc jak 34,000 Kč chtěl s toho odečíst daně problém je v tom že jsem měl mít 90 Kč na hodinu firma mi dávala prémie když jsem chtěl s účetnictví výplatní pásky nedaly mi je že mi že zákona nesměly dávat prémie a když půjdu na finanční úřad prý mi napíšou do vyplatnic dohromady víc hodin než 300 na daních by mi měly vrátit asi 6 tisíc stojí to zato jak to řešit?

Zaměstnavatel byl povinen Vám odměnu vyúčtovat, máte nárok nejen na výplatní pásky,
ale i na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla odměna vypočtena,
a na pořízení kopoí těchto podkladů na náklady zaměstnavatele.

Zaměstnavatel je také povinen Vám po skončení roku vystavit potvrzení
o zdanitelných výdělcích a odvedené dani z příjmu.
Neřešte to s účetní, ale obraťte se na jejího nadřízeného nebo na vedení firmy.

Myslím, že by jednání tohoto zaměstnavatele „ohodnotil“ i inspektorát práce.
Pokutou pro Vás si nejsem úplně jista. Odpracovanou dobu je povinen sledovat a evidovat
zaměstnavatel… Ten Vás neměl nechat odpracovat na DPP více než 300 hodin.

Poznámka:
Je chyba nepamatovat si, co jste kde podepsal,
takhle se někteří lidé dostávají i do dluhových pastí.