Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustala stezovatelka

Dobry den,prosím o pomoc a radu.Pronajimam byt a sousedka pod nima at tam bydlel kdokoliv si chodi neustale stezovat na urady,bytak,ted i naposledy i na socialku,protoze tahle rodina ma 2.lete dite a ji vadi,ze tam bouca,hraje si,vriska.Me jako majitelce pretekla trpelivost a nebavi me ji neustale ustupovat,abych je zase vystehovala.Prosim tedy o pomoc co mame delat,podnajemnici to resi s tou socialkou a me si zve bytak.Nehlede na to,ze si je i nahrava a predava to dal,tak jestli neporusuje prava?.Diky moc za rady,protoze jsem uz zoufala a nesmel by nikdo nad ni bydlet.

Jedná se společenství vlastníků bytů nebo o bytové družstvo ?
V případě družstva je třeba komunikovat s představenstvem a situaci mu vysvětlit (řvoucí malé dítě ovšem není možné považovat za jakýkoli přestupek vůči stanovám či zákonu o obch. korporacích (kam spadá i družstvo)).
V případě společenství vlastníků můžete všem ukázat prostředníček a poslat je do ....

Může si stěžovat kde chce, ale prakticky to je tak jediný, co může. Sociálka tam chodí z toho důvodu, protože každej podnět prošetřit musí. Takže i když ví, že je to blbost, musí tam jít a třeba si pokecat u kafe.
Pohled z druhé strany - kdybys měl souseda feťáka, kterej dělá denně mejdany, tak s takovým sousedem toho ani policajti moc neudělají.

I když chápu, že je to otravný. Asi to chce pevný nervy a sousedku prostě ignorovat.

Úplně tomu nerozumím, ani soc. pracovnice ani právnička té báby vám jako pronajímateli bytu nemohou nic nařizovat a už vůbec po vás chtít, abyste tam jel...
Bytové družstvo žalobu podat může (žalobu může podat kdokoli na kohokoli) jako podklad by k ní měl být přiložen znalecký posudek a certifikovaný výsledek měření hyg. stanicí. Jinak bych chtěl vidět ten případný soud: "Ctihodnosti v bytě jim řve malé dítě, vydejte rozsudek ať to malé dítě od řvaní upustí." Jako vtip to bude určitě dobrý.

Žalobou s textem, že utrpěl psychickou újmu na základě pláče malého dítěte, se nebude žádný soud zabývat. Relevantní by byla tak možná jedině jako podklad pro hospitalizaci v psychiatrické léčebně.
Takže ano, žalovat může kdo chce, co chce. V tomto případě by se ale jen jednalo o odevzdání soudních poplatků za podání žaloby a následné uhrazení soudních výloh žalovanému. Good luck.
A jinak pro doplnění, žaloba by ani v tomto případě nemohla směřovat proti majiteli bytu. Zkuste se nad tím chvilku zamyslet. Autopůjčovna je podle vás taky zodpovědná za úmrtí, které způsobí ten, kdo si od nich auto půjčí ? Asi ne, že...

Hluk v byte, hluk vychádzajúci z bytu v decibeloch v čase nočného pokoja je presne definovaný aj v ČR v zmysle platného Obč.zákonníka. Hluk sa musí namerať vo vzdialenosti jedného metra od susediacej priečky alebo od stropu. Tieto náklady na meranie hluku v čase pokoja ciachovaným prístrojom znáša oznamovateľ o čom je spravený úradný záznam.

http://www.reality.sk/clanok/novinky/hluk-od-sused ov

Osobne by som na spomenutú ježibabu podal žalobu z dôvodu šikanovania štátnych úradov, nezákonné výjazdy, prípadne zbytočné výjazdy vykonané PZ ČR, "o náhradu spôsobnej škody štátnemu orgánu" v ktorom by vystupovala ako povinná odporkyňa susedka, sťažovateľka, a štátny orgán na strane poškodeného spolu s nájomcom a prenajímateľom.

Žalobu vo veci samej by som ošetril ako bonus predbežným opatrením "aby odporkyňa niečo vykonala, aby sa niečoho zdržala" do doby vyhlásenia merita rozsudku - aby nešikanovala konkrétne štátne orgány a výjazdmi samotného nájomcu ale aj osobu prenajímateľa (navrhovateľa).

Jedná sa síce o Správne konanie ku ktorému je nutné mať právne zastúpenie advokátom s ukončenou rigorózo VŠ v prípade, ak nemáš niekoho v rodine alebo nemáš absolvovanú PF. Baba by sklapla po predvolaní na súd. Mne, ako navrhovateľovi by to za tú prču stálo chrániť štátny orgán s právnou subjektivitou honorovaný daňovými poplatníkmi pred zmrdmi. Radosť využiť celú radu paragrafov zakotvenú v zbierkach zákonov. Nech justičná lúza parazitov maká a chráni podľa taxatívnej litery tak, ako sa píše v petite civilnej žaloby.