Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z jakého zaměstnání se bude vypočítávat podpora?

Dobrý den, prosím o pomoc. Moje situace je taková: Ve svém předchozím zaměstnání jsem byl rok a půl. Pak jsem dostal výpověď a nastoupil na úřad práce, kde jsem byl cca 2 měsíce. Podpora mi vyplacena nebyla, protože jsem dostal odstupné platy. Teď jsem měsíc v novém zaměstnání, ale nevyhovují mi noční 12 ti hodinové směny a prach, tak jsem se rozhodl ze zdravotních důvodu ukončit pracovní poměr ( jsem ve zkušební době) . A chtěl bych vědět, jestli se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti z platů z prvního zaměstnání, nebo z toho současného, kde chci skončit. Všem předem moc děkuji za pomoc

Domnívám se, že jen z toho druhého, ale na stopro si jistý nejsem (a nemám čas to teď hledat).

Vycházím z toho, že když propouštím zaměstnance a ti jdou na ÚP, vypisuji jim papír jen "za sebe" - i když jsou "u mě" v pracovním poměru jen pár měsíců.

Z předchozího zaměstnání se Vám započte jenom doba důchodového pojištění (v novém
zaměstnání byste nesplnil potřebnou dobu). Protože jste v době předchozí evidence na ÚP
nevyčerpal nic z podpůrčí doby, budete mít nárok na celou podpůrčí dobu.

Podpora v nezaměstnanosti se stanoví pouze z posledního ukončeného zaměstnání.
Vzhledem ke krátkému trvání nového zaměstnání Vám zaměstnavatel pro ÚP nejspíš
potvrdí pravděpodobný výdělek.

Počítejte s tím, že ÚP může ke zdravotním důvodům požadovat potvrzení lékaře
nebo Vás vyslat pro posudek k lékaři, kterého určí ÚP.